Stvoření světa zatančí šedesátka účinkujících

Balet Stvoření světa, autor: Marek Tomíček

Premiéru baletního představení Stvoření světa uvede taneční obor Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín v úterý 12. prosince v 18 hodin v Kulturním domě Hlučín. Výpravná taneční inscenace je inspirována animovanou pohádkou Eduarda Hofmana a Jeana Effela Stvoření světa z roku 1957, která zpracovává známý biblický příběh. 

Hravé i poetické zpracování osloví celé rodiny od dětí po prarodiče. Vystupuje v něm samozřejmě laskavý Bůh, Adam i Eva  a také andílci, ďáblíci a zvířátka. 
„V představení účinkují všichni žáci tanečního oboru a hosté. Na pódiu se vystřídá na šedesát tanečníků,“ choreografka a režisérka Klára Krejčířová, pedagožka umělecké školy, která každoročně iniciuje vznik obdobné baletní inscenace. Škola s nimi sklízí úspěchy na domácí scéně i v blízkém okolí včetně Polska. Hlavní organizátorce pomáhá řada skvělých spolupracovníků. Scéna a světelné efekty jsou letos dílem Lukáše Krčka, hudební spolupráce Emy Žurovcové, o propagaci se stará Anna Kýtová. V roli Adama se představí František Solař, Eva tančí Kateřina Janišová, Boha David Papala, anděla Klára Bialasová, ďábla Ema Žurovcová a hada Alžběta Romková. Do přípravy inscenace se ale zapojuje celá řada dalších lidí včetně rodičů tanečníků. 


Vytvořeno 10.12.2017 19:56:29 | přečteno 522x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load