Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Stavba parkoviště na Rovninách úspěšně pokračuje

Seifertova ulice během stavby parkoviště, autor: Ivana Gračková

Stavba dlouho očekávaného parkoviště v Seifertově ulici na Rovninách v Hlučíně, která odstartovala o letních prázdninách, úspěšně pokračuje. Řidiči už si zvykli na jednosměrný provoz. 

Provoz po předmětné ulici se kvůli výstavbě už v červenci změnil dočasným dopravním značením na jednosměrný, a to ve směru od křižovatky s ulicí Dukelskou po křížení s ulicí Svornosti, což umožňuje řidičům parkovat svá vozidla na pravé straně komunikace. Tato dopravní omezení by měla trvat do konce roku. Řidiči si na ně postupně zvykli, i když zpočátku se objevily i potíže. O posledním červencovém dni zahlédl hlídkující strážník v Seifertově ulici auto, které jelo v protisměru. Řidič navíc nerespektoval pokyn strážníka k zastavení a ujel ještě několik metrů. 
„Z následné komunikace s řidičem bylo patrné, že je pod vlivem návykové nebo omamné látky. Na místo proto vyjela naše motorizovaná hlídka. Orientační dechová zkouška potvrdila podezření, muž měl v krvi 2,5 ‰ alkoholu,“ uvedl velitel městských strážníků Luděk Olšovský. Výtečníka předali strážníci Policii ČR. Takový exces je naštěstí výjimkou. 
Investorem stavby, která přijde více jak na 9 milionů korun, je městská společnost TS Hlučín. Parkoviště vzniká v místech, kde historicky stávala kotelna pro sídliště Rovniny. Obyvatelům sídliště, které dlouhodobě trápí nedostatek parkovacích ploch, přinese více jak stovku nových parkovacích míst. Buduje ho společnost "S.CZ – Jankostav, parkoviště Hlučín". Ta vznikla po dohodě firem, které kvůli stavbě spojily své technické a personální kapacity. Nové veřejné osvětlení budou technické služby instalovat svépomocí. „Parkovací místa budou dlážděna zámkovou dlažbou se spárami, která umožní vsakování srážkové vody. Do podloží parkoviště bude instalován drenážní systémem tak, aby část povrchové vody byla odváděna do velkokapacitní retenční jímky, ze které bude odveden do kanalizace až případný odtok. I ten ale bude regulován,“ řekl ředitel TS Hlučín Roman Šťastný. Zároveň požádal řidiče i obyvatele Rovnin o respektování dočasného dopravního značení, ohleduplnost a trpělivost. 
Během stavebních prací se odstraňovala původní dlažba, kterou si nyní mohou vzít občané města za odvoz. Stačí se domluvit v městské obchodní společnosti TS Hlučín na čísle 595 041 445-6 s panem Svobodou. Dlažba je ale místy poškozená. K dispozici občanům je také stará dlažba z chodníků o rozměrech 30x30x4 cm.

Ivana Gračková
 

16.9.2017 20:19:08 | přečteno 212x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load