Sportovat budou školáci i předškoláci z celého Hlučínska

Atletické mistrovství škol, autor: Monika Tomisová

Již šestý ročník Atletického mistrovství škol Hlučínska, který se koná pod záštitou místostarostky města Hlučína Blanky Kotrlové, se uskuteční ve středu 30. května na víceúčelovém hřišti u Základní školy dr. M. Tyrše. V červnu budou měřit síly děti z hlučínských mateřinek.

„Mistrovství škol se vždy účastní většina základních škol z celého Hlučínska. Soutěžící budou rozděleni do kategorií podle věku. Každou školu reprezentuje v jednotlivých kategoriích šestičlenné družstvo složené rovným dílem z chlapců a děvčat. Soutěží se v běhu, skoku do dálky, skoku do výšky, hodu plným míčem a vrhu koulí. S nebývalým zájmem se každý rok setkává smíšená štafeta, do které se zapojí i učitelé,“ uvedla Tereza Šimánková, koordinátorka Zdravého města Hlučín.
Sportovat ale budou i předškoláci. Druhý ročník Sportovních her mateřských škol Hlučínska se bude konat ve středu 6. června 2018 také na sportovišti u Základní školy dr. M. Tyrše. „Děti budou soutěžit v různých disciplínách, ovšem nebude podstatné, kdo zvítězí, protože diplom a odměnu si odnesou úplně všichni účastníci,“ doplnila Tereza Šimánková.
Vytvořeno 25.5.2018 14:23:46 | přečteno 422x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load