Senioři v Domově pod Vinnou horou vyznávají zdravý životní styl

Uživatelka Domova pod Vinnou horou Eva Díková na cvičební stroji pod dohledem Anny Kružicové, autor: Ivana Gračková

Mini fit park mohou nově využívat uživatelé Domova pod Vinnou horou. Zatím sestává ze dvou celokovových cvičebních strojů, které domov pořídil z darů mecenášů. Instalovány jsou v zahradě domova. 

„Jedná se o stoprocentně české, certifikované výrobky, které již naši senioři zkouší a velmi si je pochvalují. Zacvičit si také mohou návštěvy, prostě všichni, kdo dbají o správný životní styl,“ řekla ředitelka domova Marcela Mikulová.
Vybrané cvičební stroje poslouží k celkové rehabilitaci. Jeden je určený k posilování horních končetin, zlepšování ohebnosti a pohyblivosti kloubů rukou a ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Další k posilování lýtkových a stehenních svalů, rehabilitaci dolních končetin, redukci svalových oslabení, zvyšování pohyblivosti kloubů. Pomůže zlepšit koordinaci nohou i krevní oběh
„Pohyb na čerstvém vzduchu je pro nás všechny dvojnásob důležitý, proto jsme našim seniorům zatím pořídili dva nejdůležitější posilovací stroje. Věřím, že je využijeme k aktivaci a rehabilitaci našich klientů a že péče o tělo ovlivní jejich duševní a sociální pohodu a stane se dalším elixírem jejich života,“ doplnila ředitelka.
Zdravý pohyb uživatelů podporuje Domov pod Vinnou horou i jinými dobrými nápady. Letos si například klienti vytyčili cíl dojít pomyslně až od města Jičína v Čechách. Procházky vyznačeným okruhem v zahradě domova se postupně sčítají, až dosáhnou celkových 284 kilometrů. Zahradní okruh měří 380 metrů a recepční domova postupně zaznamenávají počet absolvovaných kol, která uživatelé ujdou.

Ivana Gračková

 

Vytvořeno 11.6.2017 23:13:59 | přečteno 521x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load