Rezervujte si místo na zájezdy pro seniory

Zájezdy pro seniory  foto Darina Krejzlová  Vila Primavesi OlomoucJPG

Zájezdy "Úrodná Haná a její historie" se konají ve dnech 8. září a 23. září 2020. Cena zájezdu činí 420 korun. V ceně jsou 4 vstupy a oběd. Zájezd je středně náročný a mohou se přihlásit senioři s trvalým pobytem v Hlučíně a jeho částech Bobrovníky a Darkovičky. Zájezdem provází paní Alena Bartusková.

Podrobnější informace získáte na odboru rozvoje a školství MěÚ Hlučín, tel. číslo 595 020 317 nebo 725 053 622. Přihlášku je možné podat POUZE OSOBNĚ (případně jeden z manželského párů) v čase od 8 do 11 hodin na odboru rozvoje a školství, budova B. 

Na začátku na vás čeká návštěva poutního místa Svatý Kopeček. V samotném srdci Hané, městě Olomouci, prohlédneme interiéry slavné vily Primavesi a poslechneme si příběhy, které se v ní udály. Ve městě Prostějov, rodišti J. Wolkra, vás čeká procházka historickým centrem, vyhlídka z radniční věže na město a oběd. Klasicistní zámek Čechy pod Kosířem je spjat se šlechtickým rodem Silva Tarouca a patří k nejkrásnějším památkovým budovám v regionu, jeho návštěva je součástí programu. V prostorách zámku také zhlédneme filmovou expozici Jana a Zdeňka Svěrákových. Na závěr navštívíme Muzeum kočáru v Čechách pod Kosířem, ojedinělou a největší sbírku historických kočárů, saní a luceren. Uvidíte řemeslnou práci našich předků, kombinaci skvostných kočárů, které sloužily člověku v těch  nejradostnějších chvílích života, ale shlédnete i takové, které se vybíraly na poslední cestu. 

Vytvořeno 28.8.2020 | přečteno 749x | kristina.nenickova
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load