Pusťa chce žít naplno, kamarádi mu pomohli sehnat peníze na elektrický invalidní vozík

Benefiční akce pro Pusťu v hlučínské restauraci Terasa, autor: Vladimír  Chlebiš

Stačil jeden týden a pak společná akce kamarádů a v Hlučíně se podařilo splnit sen Michalovi Pustelníkovi, kterému jeho kamarádi neřeknou jinak než Pusťa. Michala a jeho manželku potkal nelehký osud. Oba onemocněli rakovinou, u Michala se navíc přidaly komplikace. Jeho kamarádům se podařilo zorganizovat pomoc a za neclý týden se podařilo poskládat peníze na elektrický invalidní vozík.

Lékaři Michalovi diagnostikovali nejen rakovinu, ale také nekrózu a sekundární myopatii, takže mu postupně odumírají svaly. Aby mohl přesto žít naplno, potřebuje elektrický invalidní vozík. Ten ale zdravotní pojišťovna nehradí, může nabídnout jen starší vozík vážící 150 kilogramů. Na trhu přitom existuje vozík o váze 45 kilo, který navíc zvládá i velmi náročný terén. Michal už si ho vyzkoušel a je z něj nadšen. Jenže vozík přijde na 250 tisíc korun. Michalovi kamarádi proto založili transparentní účet a Michalův příběh zveřejnili na sociálních sítích. Zároveň se rozhodli uspořádat benefiční akci, která se konala v pátek 24. srpna v hlučínské restauraci Terasa.
„Stalo se skoro neskutečné. Během týdne přišlo od dárců na transparentní účet 215 tisíc korun. A na naší akci se vybralo na dobrovolném vstupném dalších 38 536 korun,“ prozradil jeden z pořadatelů akce Marek Tomíček

„Posíláme díky všem, kteří jakkoliv přispěli, třeba jen tím, že do Terasy přišli Michala pozdravit. Bylo skvělé vidět, jak kamarádi, známí, ale i naprosto cizí lidé dokážou pomoci,“ řekl další z pořadatelů Milan Glonka.
A Pusťa? Ten už se těší na nový vozík, protože chce žít naplno. 

Vytvořeno 25.8.2018 18:08:52 | přečteno 530x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load