První hlučínský misijní jarmark podpoří misie ve Venezuele

Misijní jarmark

Třetí říjnová neděle patří tradičně misiím, proto ani letošní rok nebude výjimkou. 20. října v hlučínském Zámeckém klubu proběhne první misijní jarmark. Výtěžek poputuje na podporu kmene Yanomami ve Venezuele.


„Návštěvníci si mohou na akci zakoupit rukodělné výrobky, jako jsou třeba náušnice, domácí pečené čaje, či marmelády. Další věci k prodeji ještě připravujeme,“ vysvětluje Marie Kalmanová, jedna z organizátorek misijního jarmarku. Říjnové dopoledne v Zámeckém klubu bude také místem setkání, kde si návštěvníci mohou při dobrém koláči a kávě popovídat s dalšími účastníky.

Výtěžek z akce podpoří salesiánskou misii ve Venezuele, kde nyní pracuje hlučínská rodačka Jarka Chorovská. Na místě mohou návštěvníci přispět také do sbírky volně prodejných léků proti bolesti, které ve Venezuele nejsou nyní k dostání.

Akce na podporu misií proběhnou po celé republice.

Lýdie Hájovská----------------

Pozn. red.:

Projevem solidarity církve s oblastmi, ve kterých slouží misionáři, je trvalá podpora Papežských misijních děl (PMD). Věřící se tak mohou aktivně zapojit do široké nabídky rozvojových projektů v oblasti vzdělávání, zdravotní či sociální péče v duchu křesťanských hodnot.

Papežská misijní díla koordinují a zajišťují misijní činnost katolické církve ve všech kontinentech, zvěstují evangelium, učí lidi v misiích hospodařit, vedou je k spoluúčasti, respektují jejich důstojnost. PMD pomáhají potřebným bez ohledu na jejich barvu pleti, náboženské vyznání či národnost.

1) Papežské misijní dílo šíření víry – má na starosti světové misie a podporu infrastruktury potřebné pro pomoc potřebným. Protože tu zajišťují hlavně misionáři, biskupové, kněží, řeholníci a mnoho místních věřících, jedná se o stavbu a opravu kostelů, klášterů, far, škol, formačních center apod.

2) Papežské misijní dílo svatého Petra apoštola – se týká především podpory výchovy a formace přibližně 90 000 budoucích kněží na misiích, studujících přibližně v 900 seminářích.

3) Papežská misijní unie‏ – vybízí všechny kněze a řeholníky ve světě, aby ve svém prostředí podporovali duchovní a hmotnou misijní pomoc.

4) Papežské misijní dílo dětí – financováním přes 3 500 projektů v Africe, Asii a Latinské Americe posílá z celého světa pomoc pro více než 4 miliony chudých dětí. Projekty zahrnují školy a mimoškolní asistenci nejchudším rodinám, základní zdravotnickou pomoc, starost o hladovějící, oběti válek, AIDS, katastrof, násilí, obchodu s dětmi a další.

Více informací naleznete v následujícím odkazu: www.missio.cz
Vytvořeno 13.10.2019 | přečteno 450x | kristina.nenickova
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load