Přijďte si prohlédnout nový psí útulek na den otevřených dveří

Nový útulek pro psy v Hlučíně, autor: Ivana Gračková

Nový útulek pro psy má od začátku listopadu město Hlučín. Zájemci si ho mohou prohlédnout při slavnostním otevření spojeným se dnem otevřených dveří. Pro veřejnost bude útulek otevřen v úterý 28. listopadu od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. Útulek ale není možné navštívit s vlastními pejsky, pokud majitel předem nedoloží platná očkování.   

Nový útulek v areálu sběrného dvora TS Hlučín v Markvartovické ulici má osm kotců pro psy.  Jeden z nich je karanténní se zvláštním vchodem, kam se musí umisťovat nově odchycení pejsci. Další box je zateplený, protože se občas dostane do útulku i menší pes chovaný v bytě, kterému by v zimních měsících bylo venku chladno. Dva kotce mají větší rozměry, aby v nich měli pohodlí i větší psi. V každém kotci je dřevěná bouda a dřevěný rošt na ležení. Součástí útulku je také technická místnost určená na skladování krmiva a dalších potřeb pro psy. Stavbu útulku zainvestovala a zčásti zrealizovala firma TS Hlučín z rozhodnutí rady města, která je zároveň valnou hromadou městských společností. Jeho vybudování přišlo na 1,8 milionu korun.
„Náš starý útulek už byl opravdu nevyhovující, v tom novém budou mít zatoulaní a odchycení pejsci větší pohodu. Ovšem největší pohodu by měli, kdyby byli u svých majitelů,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. 
Do budoucna město plánujeme i ve spolupráci s aktivními občany některé změny, které by mohly pomoci jak rychlejšímu návratu domů ztracených pejsků, tak nalezení nových majitelů pro pejsky, o něž už jejich původní páníčci nejeví zájem. 
„Případů nezodpovědného přístupu majitelů, kteří se bezohledně zbaví svého psa, když jim přestane vyhovovat, naštěstí v budoucnu ubude. Od roku 2020 totiž bude povinnost všechny psi čipovat. Potom už snad nebudou útulky praskat ve švech,“ dodal starosta. 
Den otevřených dveří pro veřejnost odstartuje v 10 hodin a s hodinovou přestávkou mezi 12 a 13 hodinou bude útulek otevřen k prohlídce až do 16 hodin. V dopoledních i odpoledních hodinách  budou na programu ukázky výcviku policejních psů, výcviku poslušnosti i obrany, práce canisterapeutických týmů a také závodních dvojic agility. V prostorách útulku se bude prezentovat též část výstavní kolekce obrazů ateliéru Viridian věnované právě tématu psích útulků.

Ivana Gračková


Vytvořeno 22.11.2017 19:56:10 | přečteno 813x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load