Při testování varovného systému město uvítá pomoc občanů

Číslo hlásiče varovného systému v Hlučíně, autor: Jarmila Harazinová

V červenci a srpnu se bude opakovaně testovat nový varovný systém instalovaný v celém Hlučíně. Poprvé se naostro použil v polovině června, když stavbaři při výkopových pracích objevili na prostranství u zámku leteckou pumu ze II. světové války a město informovalo občany o bezpečnostních opatřeních a evakuaci prostoru. Systém ale nefungoval ve všech lokalitách správně.

Nyní se proto bude varovný systém ještě seřizovat. V průběhu prázdnin se kvůli tomu bude opakovaně ozývat testovací hlášení.
„Žádáme občany, aby nahlásili případné problémy s vysíláním varovného systému, například nesrozumitelnost, nedostatečnou, nebo naopak silnou hlasitost, zkreslení, případně dokonce nefunkčnost,” obrátila se na obyvatele Hlučína, Bobrovníků a Darkoviček Jarmila Harazinová z úseku krizového řízení Městského úřadu Hlučín.
Případné problémy mohou občané hlásit nejlépe mailem na adresu harazinova@hlucin.cz, nebo telefonicky na číslo 595 020 203.
„Ideálně je zapotřebí uvést číslo hlásiče a popsat problém. Číslo se nachází přímo na krabici. Nahradit ho lze názvem ulice a číslem nejbližšího domu,” doplnila Jarmila Harazinová.

Vytvořeno 6.7.2018 13:16:51 | přečteno 345x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load