Požehnání křížové cesty v Hati

DSC 1863

V pátek 28. 6. 2019 se uskutečnilo požehnání nové křížové cesty v obci Hať. Jde o výjimečnou událost nejen pro obyvatele obce Hať a okolí, ale pro celou Českou republiku.

Je to vůbec poprvé, kdy s nápadem i realizací přišly soukromé osoby. Jedná se o manžele Zuzanu a Rudolfa Gogolínovi. Jejich osobní postoje a životní zkušenosti se i díky autorovi Stanislavu Mikovi zhmotnily v unikátní křížové cestě. Vstřícný přístup Římskokatolické farnosti Hať a vedení obce Hať, především pana starosty Wernera Vyletělka, dali možnost vybudovat místo pro rozjímání, nejen pro věřící. Každý zde má možnost zastavení se nad svým vlastním životem, možnost propojit to těžké v našem životě třeba právě se 14 zastaveními a uvědomit si a prožít, že na životní těžkosti nejsme sami. Stejně tak zde, na tomto malebném místě, lze najít útočiště před horkým sluncem či chladným deštěm, nebo jen klid a výhled na okolní krajinu.

 

V rámci slavnostního otevření se od 17 hodin konala Mše svatá v kostele sv. Matouše v Hati celebrována Mons. Mgr. Martinem Davidem, pomocným biskupem Ostravsko – Opavské diecéze a poté byla požehnána samotná křížová cesta v Hati.

DSC 1865Vytvořeno 29.6.2019 | přečteno 776x | kristina.nenickova
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load