Poděkování za podporu malé Klárky

Klárka

Klárka je čtyřletá holčička s výrazným vývojovým opožděním, poruchou růstu a příjmu potravy, která ke svému zlepšení potřebuje speciální intenzivní rehabilitace. Bohužel nadlimitní čas cvičení pojišťovny nehradí. Rodiče holčičky by chtěli moc poděkovat všem, kteří se rozhodli na rehabilitace přispět. Solidaritu vyjádřila obec Markvartovice, sousedé, firmy i různé nadace. K dnešnímu dni se již pro Klárku podařilo získat 178.443,- Kč.


„Klárka od narození neprospívala, byla velmi malinká, ve 13 měsících zvládla jen ležet a mávat ručičkami. Dětské rehabilitaci jsme se naučili cvičit Vojtovou metodou a v roce Klárka nastoupila do stacionáře, kde cvičila denně. Ve dvou letech začala konečně dělat první nejisté krůčky. Měla problém nejen s chůzí, ale také s jídlem, odmítla jíst, byla velmi slabá. Navštěvovali jsme různé lékaře. Od tří let má aplikován růstový hormon. Ve srovnání s vrstevníky byla ve čtyřech letech velmi drobná, bázlivá, plačtivá, odmítala se zapojovat do jakékoliv činnosti, vývojově o téměř dva roky zpět. Na doporučení jsme se rozhodli zapojit dceru do rehabilitace TheraSuit. Už nyní, po třech měsících, pozorujeme zlepšení. Je pevnější, lépe chodí, více mluví a jí, je veselejší,“ uvedla Klárčina maminka.

Fyzioterapeutka Katka má z pokroků holčičky také velkou radost: „Klárka v úvodu terapie cvičila tři hodiny denně, teď jsme mírně snížili časovou náročnost a cvičení jsme podpořili speciálním oblečkem TheraTogs, který nosí celý den. Na Klárce pozoruji nárůst svalové hmoty a výrazné zlepšení držení těla, co se týká dalších změn je odvážnější, obratnější, déle udrží pozornost, více komunikuje, chce zkoušet nové věci a lépe přijímá stravu. Určitě pokračujeme!“

Potřebných dětí je mnoho i v Hlučíně. Pokud chcete a můžete, budeme rádi za podporu. Číslo účtu veřejné sbírky, která je určena k získávání a shromažďování dobrovolných peněžitých příspěvků na pomoc dětem se zdravotním postižením, žijícím na území města Hlučína, je 6413092/0800.

Radmila Lőwová, ředitelka Dětské rehabilitace Hlučín


Klárka balanc


Vytvořeno 26.6.2019 21:30:33 | přečteno 363x | kristina.nenickova
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load