Po dvaadvaceti letech v radě města odchází z komunální politiky Petr Adamec

Petr Adamec, autor: archiv MěÚ Hlučín

Rekapitulaci nejdůležitějších okamžiků z doby svého působení v komunální politice v Hlučíně na poslední zasedání Rady města Hlučína končícího čtyřletého volebního období připravil radní města Petr Adamec. Rozhodl se totiž v komunální politice, kde působí v dresu KDU-ČSL dvaadvacet let, definitivně skončit. Zasedání se konalo v pondělí 15. října.

Mezi významné události v Hlučíně v období od roku 1990 do současnosti zařadil Petr Adamec vybudování vodovodu v Darkovičkách, plynofikaci Darkoviček i Bobrovníků, opravy škol i kulturního domu, ale také výstavbu Mountfieldu a Zahradnictví Novák, pro něž vytvořilo město vhodné podmínky. V dopravě byl důležitý pilotní projekt KODIS s jednou jízdenkou pro celou oblast i přestavba autobusového nádraží, kde nově přestali běhat cestující za autobusy a místo toho autobusy dojedou za cestujícími. Do majetku města přibyly objekty jako zámek a evangelický kostel, které se staly významnými kulturními centry, vystavěl se nový hřbitov i s pamětní deskou obětem války a Domov pod Vinnou horou pro seniory. Zásadní opravy vytvořily z Mírového náměstí zcela bezbariérový prostor. Město přispělo podstatnou částkou na pořízení nových varhan do kostela sv. Jana Křtitele. Hlučín se také stal obcí III. stupně, proto se musel rozšířit úřad a k radnici přibyla přístavba, tzv. budova C. Městský úřad se vybavil novým nábytkem a město si nechalo vyrobit velmi vkusné insignie. Postupně město založilo Kulturní centrum Hlučín, které se v končícím volebním období sloučilo se Sportovně rekreačním areálem do organizace Sport a kultura Hlučín, Muzeum Hlučínska a Dětskou rehabilitaci Hlučín, jejíž následné zachování považuje vedení města za vizionářské rozhodnutí. Udržet ve městě se podařilo také knihovnu, učňovskou školu, speciální školu a též objekt kasáren, který dnes slouží hasičům.
"Za naší éry začínal dnes už významný festival Štěrkovna Open Music, Cyklojízda a Vřesinská šlápota. Uspořádali jsme oslavy 750. výročí založení města a vysadili jsme dva pamětní stromy, z nichž jeden připomíná rok 2000 a druhý vstup České republiky do Evropské unie," vypočítal Petr Adamec. Za naprosto klíčové označil založení obchodních společností TS Hlučín, Vodovody a kanalizace Hlučín a Teplo Hlučín a jejich následné ponechání v majetku města.
"Jsou ovšem projekty, které bohužel zatím zůstaly v šuplíku. Ale věřím, že na ně jednou dojde řada. Je to například rekonstrukce prostoru mezi kostelem a zámkem, projekt budoucího využití Hlučínského jezera, dořešení parkování včetně vybudování parkovacího domu, který jsme kdysi plánovali v prostoru současného parkoviště v Bochenkově ulici, i výsadba stromů našich partnerských měst," upozornil nejdéle sloužící radní.
V posledním volebním období, které patřilo k rekordním v počtu významných investic, Petr Adamec nejvýše hodnotí výstavbu tělocvičen v Darkovičkách a Bobrovníkách.
"Po 22 letech v radě města a více jak pěti stech zasedáních, kterých jsem se účastnil, odcházím s dobrým pocitem, že jsme udělali kus dobré práce. Jsem, rád, že jsem mohl být při tom a všem moc děkuji za spolupráci," uzavřel Petr Adamec.
V radě města nyní končí také místostarostka Blanka Kotrlová a radní Lenka Breitkopfová, které budou v nově zvoleném zastupitelstvu s největší pravděpodobností v opozici, a také Jan Latoň, jenž byl radním a zastupitelem necelé volební období a v letošních komunálních volbách již nekandidoval.
Dojemné bylo i zasedání Zastupitelstva města Hlučína v úterý 4. září, na němž se zastupitelé loučili s kolegy, kteří se o post v zastupitelstvu v říjnových volbách už neucházeli. Spolu s Janem Latoněm to jsou Petr Breitkopf a Magdalena Plačková, kteří v zastupitelstvu pracovali v letech 2010 až 2018, Naděžda Hladišová, která byla zastupitelkou od roku 2006, dále aktivní sportovec a propagátor volejbalu František Košař, který zastupoval občany Hlučína v komunální politice od roku 1976 s přerušením na jediné volební období, a také Petr Adamec, jenž byl nepřetržitě členem zastupitelstva od roku 1990.
Vytvořeno 16.10.2018 23:57:45 | přečteno 685x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load