Parkoviště J. Seiferta se bude otevírat punčem

nové parkoviště v ulici Seiferta na Rovninách, autor: Ivana Gračková

Nové parkoviště v ulici J. Seiferta na Rovninách v Hlučíně zprovozní městská společnost TS Hlučín ve čtvrtek 21. prosince. Přesně v 10 hodin začnou pracovníci firmy ručně rozebírat a odstraňovat bariéry a oplocení staveniště, které zatím zamezují jeho užívání. Zábrany se budou okamžitě nakládat na přistavené auto a odvážet. Hned poté mohou řidiči na parkoviště zajet se svými vozy a zároveň přijmout pozvání na společný přípitek.

"Předvánoční punč na přípitek bude samozřejmě nealkoholický, tak věříme, že naše pozvání přijmou i řidiči," poznamenal starosta Hlučína Pavel Paschek, který bude otevírat parkoviště spolu s ředitelem TS Hlučín Romanem Šťastným v době od 10 do 11 hodin. 
O stavbě parkoviště rozhodla Rada města Hlučína v loňském roce. Důvodem byla velmi neutěšená situace s parkováním na sídlišti Rovniny, kterou město muselo neprodleně řešit. Nebylo proto možné čekat na dokončení generelu parkování pro celý Hlučín, jehož zpracování vedení města už zadalo. Hotov by měl být v příštím roce. Nové parkoviště by ale podle odborníků nemělo být s budoucím systémovým řešením v rozporu. Investorem stavby, která odstartovala letos v červenci a přišla na více jak 9 milionů korun, je městská společnost TS Hlučín. Vybudováním parkoviště ji pověřila Rada města Hlučína, která je zároveň valnou hromadou společnosti. Parkoviště s více jak stovkou nových parkovacích míst vzniklo v místech, kde historicky stávala kotelna pro sídliště Rovniny. Vybudovala ho firma "S.CZ – Jankostav, parkoviště Hlučín". Ta vznikla dohodou dvou firem, které kvůli stavbě spojily své technické a personální kapacity. Nové veřejné osvětlení instalovaly hlučínské technické služby. Parkovací místa jsou vydlážděna zámkovou dlažbou se spárami, které umožní vsakování srážkové vody. Do podloží parkoviště je instalován drenážní systémem, aby část povrchové vody odtékala do velkokapacitní retenční jímky, ze které bude do kanalizace odváděn až případný odtok. I ten se ale bude regulovat.
Do konce letošního roku bude možné užívat parkoviště bezplatně, poté bude vjezd a výjezd opatřen závorou, která se bude otevírat čipem. Oproti vratné záloze ho obdrží pouze majitelé parkovacích karet S. Čipů a parkovacích karet bude vydáno pouze tolik, kolik je na parkovišti míst. Majitelé tak budou mít vždy garantováno volné parkovací místo. S ohledem na to je stanovena také cena parkovací karty S, která je 2400 korun na rok. Parkovací karty S pro rok 2018 se začaly prodávat v úterý 12. prosince, ze 110 karet je prodána zhruba polovina. Další zájemci se mohou informovat na telefonním čísle 595 041 445, informace najdou také na webových stránkách www.tshlucin.cz/sprava-parkovist
Vytvořeno 19.12.2017 22:30:09 | přečteno 478x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load