O architektuře a urbanismu se bude hovořit na odborné konferenci v Hlučíně

letecký pohled na centrum Hlučína, autor: archiv města Hlučína

Odbornou konferenci s názvem Město, věc veřejná a s podtitulem Inovace, architektura, umění, pořádá město Hlučín ve čtvrtek 23. listopadu v Červeném kostele.

Setkají se na ní především zástupci měst srovnatelně velkých jako Hlučín. Rokovat budou o využívání architektonických soutěží pro rozvoj zejména veřejného prostoru. 
„Města jako Příbor, Rožnov pod Radhoštěm nebo Rýmařov představí výsledky a realizace architektonických soutěží. Konferenci doplní i další témata, jako je třeba ekologie a inovace. Ta by mohla být zajímavá například pro zástupce škol. Speciální část bude reflektovat umělecká díla ve veřejném prostoru, a to na příkladu města Liberce, které je v tomto ohledu zcela fenomenálním v rámci celé České republiky,“ uvedl za pořadatele Jaroslav Michna z odboru památkové péče Městského úřadu Hlučín. 
O neinstitucionálních, volnějších platformách vstupu umění do veřejného prostoru promluví organizátoři ostravského festivalu Kukačka, nebo projektu Sochy v ulicích v Brně. 
Konference začne ve 12 hodin, poslední přednáška, ve které bude Jaroslav Michna hovořit o sochách ve veřejném prostoru, začne v 16 hodin. Podrobný program najdou zájemci na webu města Hlučín. Akce je volně přístupná široké veřejnosti. Pro představitele měst by měla být inspirací i poučením. Její první ročník ukáže, zda by se do budoucna mohla stát tradiční platformou pro setkávání odborníků i laiků zajímajících se o kvalitní, efektivní a ekologický rozvoj veřejného prostoru a o urbanismus.

Ivana Gračková

plakát konference Město, věc veřejná

Vytvořeno 12.11.2017 0:05:04 | přečteno 839x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load