Nový ředitel Charity Hlučín chce zavést komplexní poradnu

Ředitel Charity Hlučín Pavel Sobol, autor: archiv

Prvních pět měsíců ve funkci ředitele Charity Hlučín má za sebou Pavel Sobol. Jeho pozice není nijak jednoduchá, nastoupil po Lukáši Volném, který v Hlučíně působil dvanáct let a těšil velké oblibě. Svou práci zahájil naplno 31. května, symbolicky Charitní poutí v Ludgeřovicích.

„Jsem moc rád, že mohu být součástí organizace, která je největším nestátním poskytovatelem zdravotnických a sociálních služeb, symbolem pomoci a milosrdenství. Zároveň si uvědomuji obrovskou zodpovědnost,“ řekl nový ředitel. 
Od počátku oceňuje především stabilní charitní tým složený z odborníků, kteří navíc dávají Charitě kus svého srdce. Těší ho také dobrá spolupráce s městem Hlučín, kterou vnímá jako klíčovou. Jeho zhruba padesátičlenný tým v současnosti zajišťuje mnoho aktivit, přičemž k těm nejviditelnějším patří zejména terénní služby.
„Zdravotní sestry, pečovatelky a asistentky dojíždějí přímo do rodin a pomáhají seniorům a handicapovaným v jejich domácím prostředí. Pro rodiny je to obrovská pomoc. V Ludgeřovicích provozujeme Domov sv. Mikuláše pro seniory, kde je i sociálně terapeutická dílna. Do té dojíždějí i klienti z Hlučína. V Hlučíně provozujeme právní poradnu, zajišťujeme sběr šatstva i pomoc lidem bez domova. Máme také půjčovnu pomůcek,“ vyjmenoval Pavel Sobol. Věří, že se mu podaří v Hlučíně více rozvinout dobrovolnickou činnost, do které se zapojí místní firmy a osobnosti, které tak půjdou příkladem. Ve spolupráci s městem chce zavést komplexní sociální poradnu, kam by člověk, který se ocitne ve složité životní situaci, mohl s důvěrou zajít pro bezplatnou radu, ať už se bude potýkat s problémy finančními, sociálními či třeba právními.  Nová poradna, ve které by člověk v nouzi našel pomocnou ruku ve všech oblastech pod jednou střechou, by měla navazovat na současnou právní poradnu, která v Hlučíně dobře funguje už několik let. 

Ivana GračkováVytvořeno 28.10.2017 23:31:07 | přečteno 1081x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load