Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Noví zastupitelé zvolí budoucí reprezentaci města

Kulturní dům Hlučín, autor: Kamil Vitásek

1. ustavující zasedání Zastupitelstva města Hlučína se uskuteční v úterý 30. října od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín. Noví zastupitelé na něm složí slib a budou volit starostu, místostarostu a radní města.

Podrobný program ustavujícího zasedání je zde.
Svůj mandát bude s největší pravděpodobností obhajovat dosavadní starosta města Pavel Paschek, který získal ve volbách v novodobé historii města dosud největší počet 2 406 hlasů. 
Noví zastupitelé město převezmou v dobré finanční kondici. Vyplývá to ze zprávy finančního výboru Zastupitelstva města Hlučína, kterou v končícím funkčním období přednesl v úterý 4. září na zasedání zastupitelů předseda finančního výboru Bernard Ostárek.
Ve zprávě se mimo jiné uvádí: „Ve volebním období let 2014 až 2018 město Hlučín disponovalo finančními prostředky v historicky nejvyšším objemu. Přispělo k tomu nové vyšší rozpočtové určení daní, rozpuštění Fondu na opravy a rekonstrukci fasád a Fondu rozvoje bydlení, přijetí úvěrů a částečné využití finančních zdrojů z některých společností patřících městu, například Teplo Hlučín či TS Hlučín. To se příznivě projevilo jak v nové investiční výstavbě, tak i v opravách a rekonstrukcích majetku města.“
„Z naší zprávy je patrné, že rozpočet města je zdravý, zadluženost města je nízká a je předpoklad, že tento trend bude pokračovat i v následujících letech. Nutno však počítat s tím, že léta hojnosti nebudou vždy,“ doplnil na závěr Bernard Ostárek.

22.10.2018 20:11:34 | přečteno 600x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load