Na Rovninách se bude promítat Tátova volha

Film Tátova volha se skvělým hereckým obsazením, autor: archiv distributora

Letní kino pokračuje i s koncem prázdnin. V sobotu 1. září se zásluhou osadního výboru Rovniny stěhuje do Hospůdky Točna 34. Promítat se bude od 20  hodin český film Tátova volha.

Trochu komedie a trochu road movie režiséra Jiřího Vejmělka se pyšní především skvělým hereckým obsazením. Hrají v něm Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová, Boleslav Polívka a Emília Vášáryová. Vypráví příběh kostýmní výtvarnice Evy, která nečekaně ovdověla. Její manžel Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek a přátel, aby o tajemství zjistily víc.
"Je to už druhý film, jehož projekci v letošní sezoně inicioval osadní výbor Roviny. Už na začátku srpna viděli zájemci další českou klasiku, Menzelovy Postřižiny. V Točně 34 pořádal Viktor Pavlík promítání s úspěchem už loni v létě," uvedla vedoucí odboru rozvoje Darina Krejzlová.  

Vytvořeno 30.8.2018 12:45:58 | přečteno 213x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load