Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Na příštím ročníku Štěrkovny Open Music budou hrát Boban a Marko Markovič i Horkýže slíže

Vojta Dyk na XIII. ročníku festivalu Štěrkovna Open Music, autor: Petr Hlubek

Ještě ani nedozněly poslední tóny koncertů XIII. ročníku festivalu Štěrkovna Open Music a pořadatelé už chystali program na příští rok. První vystupující už jsou známi. 

Na XIV. ročníku festivalu vystoupí například Boban a Marko Markovič a Horkýže slíže. 
XIII. ročník hudebního festivalu Štěrkovna Open Music přilákal v závěru července na břehy Hlučínského jezera tisíce návštěvníků, kteří si užívali neobvyklé festivalové pohody. Spolu s dobrou muzikou totiž festival nabízí zábavu pro celé rodiny, možnost koupání v jezeře a odpočinku v trávě a hlavně nezapomenutelné západy slunce pomalu klesajícího k vodní hladině. 
„Takové západy slunce nemá žádný jiný festival v České republice,“ poznamenává k tomu jeho pořadatel z New Wind Production David Moravec. 
Letošním vrcholem festivalu bylo bezesporu vystoupení Vojty Dyka s B-Side Bandem plné hudebních i bavičských nápadů rozeného showmana. Nezklamal ani druhý ročník souboje kapel v balkánských rytmech Balkan Battle live, v němž se utkali loňští vítězové z Prahy pod novým názvem Cirkus Brothers s nejrychlejší kapelou světa Fanfare Ciocârlia. Dechovka rumunských cikánů si dle potlesku zcela podmanila publikum. Skvělou zprávou pro XIV. ročník festivalu je, že jejím vyzyvatelem bude nejlepší dechovka světa, balkánští kouzelníci Boban a Marko Markovič. Bude zajímavé sledovat, zda cena pro Balkan Battle Live zůstane v Rumunsku, nebo odcestuje do Srbska. Putovní cenu vyrobil hlučínský sochař Petr Gerych. Plastiku motýla, který je od loňského roku novým znakem festivalu, svařil z roxorového drátu. „Výroba mi zabrala zhruba pět dní," prozradil autor. Už v loňském roce vyráběl Petr Gerych logo festivalu v trojrozměrném a barevném provedení, jeho motýl stále zdobí areál u Hlučínského jezera. 
Program XIV. ročníku festivalu pořadatelé začali připravovat už v době, když ještě stála pódia toho třináctého. „V přípravách programu Štěrkovny Open Music 2018 jsme hodně pokročili. Booking kapel je už u konce, nyní dolaďujeme smlouvy. Cena programu opět o něco vzrostla. Chystáme hned několik mimořádných projektů. Už nyní můžeme prozradit, že z kapel přijedou zahrát například Horkýže slíže. Hlavní hvězdy začneme postupně zveřejňovat od konce listopadu, kdy také zahájíme předprodej vstupenek na čtrnáctý ročník hlučínského festivalu,“ uzavřel David Moravec.

Ivana Gračková


10.9.2017 1:02:00 | přečteno 655x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load