Na kole přes USA po Route 66

Miroslav Hrdina, autor: archiv

Na cestovatelskou přednášku Miroslava Hrdiny Na kole přes USA po Route 66 Městská knihovna Hlučín. Na poutavé vyprávění s fotografiemi z dobrodružné výstavy se mohou těšit návštěvníci Zámeckého klubu v Hlučíně v pondělí 7. května v 17 hodin. 

„Miroslav Hrdina uskutečnil v roce 2012 svůj velký sen přejet na kole USA po známé Route 66. S přestupem v New Yorku přiletěl do San Franciska a po třech dnech se vydal po pobřeží Pacifiku do Los Angeles, kde najel na Route 66. Projel kalifornskou Mohavskou pouští, sněhem a v mrazu vystoupal do 2400 nadmořské výšky u Grand Canyonu v Arizoně a pak kolem známého meteorického kráteru dojel mezi oblasti indiánských rezervací Nového Mexika. V Texasu projel prérií Středozápadu s desetitisícovými stády hovězího dobytka, následovala zelenající se Oklahoma, růžek Kansasu, téměř tropické Missouri, po překročení Mississippi pak malebné Illinois a skončil v Chicagu u chladného Michiganského jezera,“ prozradila vedoucí knihovny Lucie Kostková.
Miroslav Hrdina pobýval v USA 44 dnů, z toho za 35 dnů ujel na kole téměř 4000 kilometrů. Vstup na besedu s cestovatelem je zdarma.

Vytvořeno 3.5.2018 23:46:45 | přečteno 488x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load