Mistrovství České republiky v tradičním karate

MČR Praha OV 19

V sobotu 15. června 2019 se v Praze konalo Mistrovství České republiky v tradičním karate, které pořádala Česká asociace tradičního karate. Z Ostravy na tento turnaj vyjelo 13 závodníků, kteří v konkurenci závodníků z celé ČR dokázali vybojovat celkem 14 medailí. Z toho bylo 6 zlatých, 3 stříbrné a 6 bronzových.

Nejúspěšnější závodnicí celého turnaje byla Nikola Chybíková z Hlučína, která získala 3 mistrovské tituly a to v disciplíně kata, kumite a fukugo. Další mistrovský titul přidal Šimon Hošna v disciplíně kata, kde porazil Maxe Foltýna, který skončil na 2. místě. To si ale vynahradil v kumite, kde získal mistrovský titul, 2. místo Marek Pajda a Šimon Hošna skončil na 3. místě. Kluci potom ještě startovali v kata tým, kde také nenašli přemožitele a stali se mistry republiky v této disciplíně.

Stříbrnou medaili získal František Dočekal v disciplíně kata a 3. místo v disciplíně fukugo.

Bronzové medaile do Ostravy přivezli Chris-Leon Krečmer v disciplíně kata, Michal Pišťáček v disciplíně kumite, Julie Sajdová v disciplíně kumite a Leontýna Rozmahelová v disciplíně kumite.

„Výsledky byly vynikající, protože 13 závodníků dovezlo 15 medailí. Závodníkům patří velká gratulace a samozřejmě i těm, kterým se nedařilo, protože opravdu nebyl nikdo, kdo by se za svůj výkon musel stydět. Konkurence byla veliká a všichni byli výborně připraveni, protože i tento turnaj rozhodne o tom, kdo se v říjnu zúčastní z kadetů juniorů a seniorů Mistrovství Evropy v Moskvě a v listopadu Světového poháru dětí v Brně. Takže na soutěži nebyl nikdo, kdo by vypustil. Všichni ze sebe vydávali víc než 100 %,“ dodal předseda Akademie a trenér karate Radek Kleibl.