Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Město pátrá po vandalech, kteří polámali stromy

Zlomené ovocné stromy v ulici K Mýtu, autor: Ivana Gračková

Dva mladé stromy zlomil a další strom poškodil zatím neznámý pachatel v ulici K Mýtu v Hlučíně. Švestky byly součástí aleje ovocných stromů, kterou město vysadilo podél cyklostezky spojující ulici Ostravskou s Darkovičkami v roce 2011.

„Letos stromy poprvé rodily a občané města i návštěvníci si v aleji trhali švestky i blumy dokonce i domů na koláče. Mladých, zdravých stromů je velká škoda,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Hlučín Soňa Prášková.
Na zlomené švestky upozornil v půlce října hlučínské strážníky občan města. Protože celková škoda dosahuje výše necelých čtyř tisíc korun, dopustil se vandal přestupku, který nyní prošetřuje odbor životního prostředí hlučínské radnice.
„Obracíme se s žádostí o jakékoliv informace na případně svědky události, která se odehrála někdy kolem 15. října. Své svědectví mohou podat buď na služebně Městské policie Hlučín, nebo u nás na odboru životního prostředí. Není to poprvé, co v Hlučíně někdo poškodil mladé stromy, v roce 2015 někdo zničil několik čerstvě vysazených stromů na Rovninách. Proto doufáme, že se tentokrát podaří pachatele identifikovat, aby neunikl bez trestu,“ dodala Soňa Prášková.
Za úmyslné zničení stromů rostoucích v aleji hrozí vysoká pokuta, která může dosáhnout až částky 100 tisíc korun. 

Stromy v ulici K Mýtu, které letos potěšily obyvatele Hlučína bohatou úrodou, se budou na podzim ošetřovat. Místo zničených dřevin město vysadí nové, jeden strom přijde na 3 tisíce korun.

švestky v ulici K Mýtu v Darkovičkách
Letos v létě byly stromy v aleji obsypané švastkami a blumami.
23.10.2018 18:32:04 - aktualizováno 1.11.2018 14:17:59 | přečteno 294x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load