Město Hlučín rozdalo 81 medailí na Lehkoatletickém mistrovství škol Hlučínska

6. ročník Lehkoatletického mistrovství škol Hlučínska, autor: Monika Tomisová

Šestý ročník atletického klání žáků základních škol Hlučínska pořádala pod záštitou místostarostky Hlučína Blanky Kotrlové Základní škola dr. M. Tyrše v Hlučíně ve středu 30. května. Na Tyršovku se sjelo 162 soutěžících  ze čtrnácti škol regionu. Ve třech věkových kategoriích se utkali o místa na stupních vítězů a celkem o 81 medailí a diplomů.

Soutěžilo se v atletických disciplínách běh na 50 a na 60 metrů, skok do dálky, běh na 200, 400 a 600 metrů, hod a závěrečná štafeta, v níž svůj sportovní talent zúročili i vyučující. Akci doplnily svým vystoupením mažoretky Ballerisima.
"Organizátorkou mistrovství je vyučující tělesné výchovy na Tyršovce Jana Mrázová, která dlouhodobě podporuje smysluplné využití volného času a pohybový rozvoj žáků, fandí sportu, podporuje talenty, ale na druhé straně také učí férovému jednání v případě, že se nedaří a soupeř je lepší," uvedla učitelky školy Monika Tomisová.
Pohár celkových vítězů obdrželi v první věkové kategorii  ZŠ a MŠ Ludgeřovice, ve druhé věkové kategorii ZŠ Dolní Benešov a ve třetí kategorii ZŠ dr. M. Tyrše Hlučín. 
"
Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím i organizátorům. Přípravy na ročník 2019 mohou začít," doplnila Monika Tomisová.
Sportovat ale budou i předškoláci. Druhý ročník Sportovních her mateřských škol Hlučínska se bude konat ve středu 6. června také na sportovišti u Základní školy dr. M. Tyrše.


Vytvořeno 30.5.2018 23:24:40 | přečteno 368x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load