Město bude diskutovat o potřebách dětí s postižením, přijďte říct svůj názor!

Dětská rehabilitace Hlučín, autor: archiv

Rozšíření sociálně zdravotní péče pro děti s různými typy postižení je tématem kulatého stolu, který se bude konat v pondělí 27. srpna od 16 hodin v Kulturním domě Hlučín. Vedení města zve všechny rodiče, ale i další zájemce z celého Hlučínska, kterých se problematika jakkoliv týká, k účasti v diskuzi.

"Hlučín má zcela jedinečné zařízení, kterým je Dětská rehabilitace Hlučín. Ta poskytuje rehabilitaci i další sociální služby dětem do sedmi let věku a v poslední době je s podporou města dále rozvíjí s ohledem na potřeby dětí i rodičů. Rodiče starších dětí jsou ale odsouzeni k tomu, aby své ratolesti na rehabilitaci, která je u většiny neurologických onemocnění zcela nezbytná, vozili do různých zařízení mimo město. Místo aby se věnovali své profesi nebo měli více času pro své děti, stávají se z nich takto taxikáři. Chceme hledat cesty, jak s tímto, ale i s dalšími problémy, rodičům postižených dětí pomoci," řekla místostarostka města Hlučína Blanka Kotrlová. 
Hlučín chce navíc připravit novou koncepci školství, která by také měla potřeby dětí s postižením reflektovat. Výsledky diskuze u kulatého stolu  by se měly promítnout při její přípravě.

Kulatý stůl k rozšíření péče o děti s postižením

Vytvořeno 26.8.2018 14:11:02 | přečteno 325x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load