Martin Gurbaľ zazpívá v hlučínském kostele

Sólista Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Martin Gurbaľ, autor: archiv Svatováclavského festivalu

První letošní koncert z cyklu Hudebních výletů, který pro posluchače v rámci 11. ročníku Čtvero ročních období připravili pořadatelé Svatováclavského festivalu, se v Hlučíně uskuteční v neděli 22. dubna v 15 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Na programu budou Antické maďarské tance Ference Farkase, Bachův Contrapunctus I a část Matoušových pašijí, Sonáta g moll Tomase Albinoniho a jako třešinka na dortu Biblické písně Antonína Dvořáka. Interpretovat skladby klasiků budou Stadlerovo klarinetové kvarteto a operní pěvec Martin Gurbaľ.

Sólista opery Národního divadla moravskoslezského Gurbal svým nezaměnitelným basem oslovoval operní publikum v Košicích, Bratislavě, Brně, Praze i v zahraničí. Absolvent oboru sólový zpěv na Ostravské univerzitě, kde dnes sám vyučuje, je držitelem první ceny z Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a druhých cen ze soutěží Mikuláše Schneidera-Trnavského a Lucie Popp v Bratislavě. 
Cena vstupenky na koncert je 150 korun, senioři, studenti a držitelé průkazu ZTP mají zlevněný vstup 100 korun. Vstupenky lze zakoupit on line na www.shf.cz, nebo 30 minut předem v místě konání koncertu. 
„Zároveň je nyní poslední příležitost zakoupit si zvýhodněné předplatné na všechny čtyři koncerty, které letos bude produkce Svatováclavského hudebního festivalu v Hlučíně pořádat. Cena předplatného je 500 korun a spolu s ním kupující obdrží zdarma také CD s nejlepšími nahrávkami z festivalu zdarma,“ informovala produkční festivalu Karin Raszková. 

Vytvořeno 19.4.2018 0:48:14 | přečteno 750x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load