Malí rybáři z Hlučína si užili Břeclavi, města rybářům zaslíbeného

vítězové rybářské soutěže v lovu ryb udicí Jakub Klíma, Kryštof Papcun a Stanislav Kosma., autor: Vít Novák
Za měsíc opět ožije Dům dětí a mládeže Hlučín tradičními kroužky. Rybáři ale neměli prázdninovou pauzu, v létě se opět vydali na rybářské soustředění do Břeclavi. Turistická základna Kančí obora se stala pro 21 dětí a vedoucí na týden jejich domovem.

Děti si užily spousty hodin rybaření na rybářském revíru Včelínek a obtokovém rameni řeky Dyje. Vyzkoušely si také rybolov trofejních ryb v areálu rybářského svazu Břeclav. Porovnávaly své síly v rybářském závodě na plavanou a zažily další spousty zábavy nejen při vycházce na Břeclavský zámek, ale i během návštěvy rybářského obchodu.
Celotýdenní program byl také zaměřen na ulovení největšího kapra, největší dravé ryby a největší ryby. V této soutěži uspěl a největší rybu ulovil Michal Priečko, největšího kapra na prutu zdolal Filip Klečka a největší dravou rybu ulovil Kryštof Papcun. Rybářské závody v plavané vyhrál Jakub Klíma, druhý se umístil Stanislav Kosma a třetí byl Kryštof Papcun.
"Chtěl bych moc poděkovat zaměstnankyním a externistkám domu dětí za přípravu tábora, stravu a program pro děti a dále Vítkovi Novákovi a Denisi Poláškovi za jejich přednášku o lovu velkých kaprů. A posílám jednu velkou gratulaci Denisovi k ulovení zatím jeho největšího kapra o váze 16 kilogramů. Za rok opět Petrův zdar," řekl Tomáš Klečka, vedoucí rybářského kroužku při DDM Hlučín.
Největšího kapra chytil Denis Polášek.


Vytvořeno 2.9.2018 19:40:04 | přečteno 711x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load