Lesní školka Vrabčí hnízdo nabízí seznámení se svou činností

Děti v lesní školce Vrabčí hnízdo v Ludgeřovicích - Vrablovci, autor: Zdeněk Poruba

Jak funguje lesní školka Vrabčí hnízdo na Vrablovci, se mohou zájemci přesvědčit v pondělí 17. prosince. Od 16 hodin se bude konat beseda nejen pro zájemce o docházku.V sobotu 15. prosince v 10 hodin jsou pro změnu zváni tatínci a dědečkové s dětmi na adventní dílnu se dřevem. Vyrábět se budou betlémské postavy a další vánoční motivy.

"V naší lesní školce mají děti jedinečnou příležitost prožít koloběh roku uprostřed přírody. I na podzim a v zimě tráví celá dopoledne v lese. Kdo z dospělých školku navštíví, může jen žasnout, jak jsou tu děti samostatné a možná ho překvapí, že děti přesně ví, co po čem následuje. Přestože je každý den jiný, denní rituály spojené s ranním kruhem, odchodem do lesa, nebo pravidla pojená s obědem jsou už všem dobře známé. V lesní školce tak plyne čas rytmicky, ale přesto v takovém tempu, jaké vyhovuje samotným dětem. Rytmus roku je v lesní školce spojen s řadou slavností a tradic, které pomáhaly už našim předkům orientovat se v čase a v návaznosti na měnící se přírodu dávají smysl i moderním lidem," prozradila koordinátorka Vrabčího hnízda Tereza Sládečková.
V lesní školce děti na podzim prožily Dušičkovou slavnost, přičemž poděkovaly lesu za hojnost a učily se ztišení a zpomalení, které doprovází zimní období roku. Na slavnost rodiče přinesli doma upečené dobroty a společně s dětmi vzpomínali na své předky, zpívali a prošli si v tichosti světýlkovou stezku.
Zanedlouho poté přijel do školky sv. Martin. Děti prožívaly příběh o odvaze a pomoci slabšímu, vyráběly si bílé koně a se zájmem poslouchaly hrdinské příběhy.
Ve školce se také uskutečnila hudební dílna, na které si děti vyzkoušely orffovy nástroje, napodobovaly zvuky podzimního počasí a hrály si na broučky, kteří se ukládají ke spánku. Na konci listopadu se pak děti vydaly na exkurzi do hasičské zbrojnice. Advent ve školce začal netradiční oslavou sv. Mikuláše s hraním stínového divadla o životě dobrotivého muže Mikuláše. Čertem  děti nikdo nestrašil.

Vytvořeno 12.12.2018 23:11:55 | přečteno 750x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load