Krmáš nabídne bohatý program, řidiči se musí připravit na změny v dopravě

Mapa parkování po dobu konání hlučínského krmáše

Třídenní hlučínský krmáš s festivalem ohňostrojů odstartuje v pátek 31. srpna a potrvá do 2. září. První den ho koncertem od 19 hodin odstartuje Abba revival, po ohňostroji zahraje Beatles collection band, v sobotu budou hrát Hlučíňanka, Gipsy.cz a FiHa a v neděli budou zpívat finalisté Superstar Markéta Konvičková a Petr Bende. Soutěžní ohňostroje se budou každý večer konat ve 21 hodin.

Program krmáše obohatí ukázkami svého umění také parkouristé Vystoupí přední český parkourista ruského původu Vladimír Koldaev zvaný Vova společně s Matějem Halfarem a Matějem Srovnalem z Ostravy. Rodinné centrum ze sídliště OKD nabídne návštěvníkům workshopy pro celou rodinu, poradenství, hudební vystoupení. Vše se bude odehrávat u Rhodosu v pátek od 17, v sobotu od 11 a v neděli od 9 hodin. V sobotu od 15 do 17 hodin se mohou všichni zapojit do hodnocení výtvarné soutěže dětí z celého Hlučínska. K dispozici budou různé atrakce jako kolotoče, malování na obličej nebo úniková hra Chambers. K zakoupení budou různé pochutiny včetně nezbytných hlučínských koláčů.
Pořadatelé krmáše, městská příspěvková organizace Sport a kultura Hlučín a firma Tarra Pyrotechnik, chtějí podpořit sbírku pro čtyřletého Františka, který má v září absolvovat další specializovaný program intenzivní rehabilitace za bezmála 60 tisíc korun. Ve stánku Informačního centra Hlučín může každý přispět koupí silikonového náramku za 45 korun, nebo prostě jen vhodit libovolnou částku do připravené kasičky.
Po dobu konání krmáše se řidiči musí připravit na změny v organizaci dopravy. Jejich cílem je lepší průjezdnost městem v době, kdy je plné návštěvníků přijíždějících auty, a také zjednodušit jejich parkování a minimalizovat potíže, které to způsobí obyvatelům města. Všichni návštěvníci budou moci parkovat po obou stranách silnice Celní až po most v Děhylově. Od 31. srpna od 12 hodin do 3. září do 8 hodin bude ulice Dlouhoveská jednosměrná, a to ve směru od restaurace Stará Celnice. Parkovat na ní bude možné po celé její délce po levé straně. Na ulici Dlouhoveské je také zřízeno provizorní odstavné parkoviště na louce za restaurací Stará Celnice.
"Zároveň upozorňujeme všechny motorizované návštěvníky, že po skončení ohňostroje bude každý večer přednostně umožněn odchod pěším a až poté odjezd vozidlům," řekl ředitel pořádající organizace Sport a kultura Hlučín Petr Breitkopf.

program krmáše
Vytvořeno 29.8.2018 19:57:50 | přečteno 2395x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load