Krásných 100 let života

100 let života

Péče o rodinu a pomoc potřebným – to bylo a je motivací pro naplněný život stále usměvavé, milé a srdečné Kamily Berkové, která dnes slaví 100 let od svého narození. Vychovala dvě báječné dcery – Kamilu a Marcelu. Má čtyři vnoučata a čtyři pravnoučata. I přes láskyplnou a pečlivou výchovu svých dcer měla ve svém srdci místo i pro děti, o které se starala ve své profesi vychovatelky na hlučínské Základní škole Tyršova. Zvláště pak velkou péči věnovala těm méně sociálně i emocionálně zabezpečeným dětem. Rodnou vsí jí byly Benkovice u Opavy, manžel pocházel z Kravař. Po studiu na Rodinné škole v Brně nastoupila jako vychovatelka na ZŠ Tyršova, kde působila celý svůj profesní život. Vychovala, směrovala a ovlivnila mnoho rodáků z Hlučína. Svůj život věnovala druhým a za to jí patří velký obdiv a poděkování. 

Její pozitivní přístup k životu, skromnost a střídmost, podpora její rodiny a také stálá aktivita stojí podle pečovatelů z Domova pod Vinnou horou za dlouhověkostí této sympatické dámy. 

K přání všeho nejlepšího paní Berkové se připojují její bývalí studenti, známí i kolegové, rodina a také zástupci vedení města.
Vytvořeno 15.10.2019 | přečteno 607x | kristina.nenickova
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load