JIŘÍ NEMINÁŘ JE HLUČÍNSKOU OSOBNOSTÍ ROKU 2020

DSC 5382 2

Osobností roku 2020 ve městě Hlučíně byl vyhlášen PhDr. Jiří Neminář, který se narodil v roce 1989 v Ostravě. Po maturitě na Mendelově gymnáziu v Opavě vystudoval historii na Univerzitě Karlově. V současnosti pracuje v Muzeu Hlučínska jako historik a muzejní pedagog. Věnuje se především Hlučínsku, problematice bývalých vojáků Wehrmachtu, československého zahraničního odboje a didaktice dějepisu. Podílí se na realizaci databáze hlučínských vojáků pod názvem Hultschiner Soldaten. Publikoval desítky článků a podílel se na tvorbě čtyř publikací. Je spoluautorem vlastivědného kufříku a v současnosti pracuje na tvorbě učebnice regionální vlastivědy. Je členem Společnosti přátel Muzea Hlučínska a redakční rady vlastivědného časopisu Hlučínsko. Díky svým odborným znalostem a skvělým prezentačním a komunikačním dovednostem reprezentuje Hlučín a Hlučínsko nejen u nás, ale i v zahraničí. Gratulujeme k ocenění a přejeme mnoho úspěšných let v profesním i v osobním životě!


Výraznou osobností roku se stal pprap. Petr Svoboda, kynolog a příslušník HZS ČR, se sídlem Hlučíně, za nasazení se svým německým ovčákem Diegem na zahraniční misi v libanonském Bejrútu, které bylo zasaženo výbuchem. Jejich úkolem bylo pátrání po pohřešovaných osobách. 

DSC 5322 2

Celkem bylo na Městský úřad v Hlučíně doručeno 24 návrhů na vyhodnocení výrazných osobností a reprezentantů města Hlučína za rok 2020. Z toho 5 návrhů bylo pro oblast kulturní, 14 návrhů v oblasti sportu a 5 nominací na osobnost města:

Reprezentanti v oblasti sportu

Kategorie A - jednotlivci v oblasti sportu - dospělí

1. místo: Mgr. Bc. Markéta Kašná, atletika, silniční běh

2. místo: Ing. Pavel Szotkowski, kulturistika a fitness

3. místo: Jiří Pytlík, běh, triatlon

DSC 5173 2

Kategorie B - jednotlivci v oblasti sportu - mládež

1. místo: Adéla Rabasová, jachting

2. místo: Vojtěch Reiský, florbal

3. místo: Natálie Ester Kašná, atletika, silniční běh

DSC 5205 2

Kategorie C - kolektiv v oblasti sportu – dospělí

1. místo: FBC Hlučín - muži A, florbal

Kategorie E - trenér, funkcionář, organizátor - oblast sportu

1. místo: Ing. Josef Trejtnar, předseda FC Hlučín, z.s.

2. místo: Tomáš Bedrunka, trenér předseda oddílu basketbalu TJ Hlučín

3. místo: Ing. Tomáš Plaček, předseda oddílu FBC Hlučín (florbal)


Reprezentanti v oblasti kultury

Kategorie - jednotlivci v oblasti kultury

1. místo: Mgr. Jana Sobolová st.

2. místo: Bc. Eva Petermannová

3. místo: Zdeněk Res

DSC 5268 2

Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo 16. června 2021 v Obřadní síni Městského úřadu v Hlučíně. Všem ještě jednou gratulujeme!Vytvořeno 19.7.2021 | přečteno 1235x | skulinova@hlucin
Štítky: aktualita
 
load