I Hlučín se zapojí do potravinové sbírky

Billa v Hlučíně, autor: Ivana Gračková

Do celostátního projektu Národní potravinové sbírky, jehož partnerem je Potravinová banka, se letos zapojí i Hlučín. Ve městě ji bude koordinovat Charita Hlučín, konat se bude 11. listopadu v supermarketu Billa

Potraviny, které se podaří v Hlučíně získat, bude poté Charita Hlučín distribuovat potřebným. 
"Lidé, kteří přijdou nakupovat, obdrží letáček s informacemi o tom, že na místě probíhá potravinová sbírka. Po zaplacení u pokladny se rozhodnou, zda něco z nákupu věnují pro potřeby sbírky. Pokud ano, dojde k evidenci daru a převzetí. My následně budeme dar distribuovat potřebným. Něco půjde přímo lidem bez domova v Hlučíně, kteří v úterý docházejí do umývárny," informoval ředitel Charity Hlučín Pavel Sobol. Některé potraviny se pravděpodobně využijí také v azylových domech v blízkém okolí Hlučína. 
Více o projektu najdou zájemci zde: www.potravinypomahaji.cz
Charita Hlučín potřebuje na pomoc s organizací sbírky dobrovolníky. Zapojí se studenti hlučínského gymnázia, vítáni budou další lidé ochotni připojit se. 
"V Hlučíně umíme pomáhat, opakovaně jsme to dokázali třeba v naší celohlučínské sbírce pro děti s postižením. Sounáležitost s těmi, kdo měli v životě méně štěstí, teď můžeme prokázat hned několika způsoby, třeba nákupem trvanlivých potravin, nebo jako dobrovolníci, kteří pomohou s její organizací," řekla místostarostka Blanka Kotrlová. 
Národní potravinová sbírkase v České republice koná od roku 2012. Jejím hlavním posláním je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Podle kvalifikovaných odhadů žije v České republice na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Z posledních průzkumů agentury Ipsos také vyplývá, že až 40 procent Čechů vyhodí jídlo několikrát do měsíce, za rok je to v průměru na osobu 115 kilogramů, tedy v přepočtu jídlo za 20 000 korun. Národní potravinová sbírka se koná jednou ročně, pravidelně v listopadu. Letošní 5. ročník se uskuteční v sobotu 11. listopadu 2017 a bude do ní zapojeno 750 obchodů po celé České republice. V den jejího konání mají lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a vybrané drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. 


Vytvořeno 30.10.2017 23:29:17 | přečteno 733x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load