Hlučínští nezůstali lhostejní k neštěstí svých sousedů

Hasiči likvidovali 13. dubna 2018 požár zahradních chatek v Bobrovníkách., autor: HZS MSK

Tři zahradní chatky hořely v Bobrovníkách u řeky Opavy v takzvaném Kravím dole v pátek 13. dubna odpoledne. Požár likvidovalo celkem deset hasičských jednotek. Majitelům shořelých chatek hned přispěchali podat pomocnou ruku sousedé. Město hledá způsob, jak pomoci s likvidací spáleniště. 

„Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Moravskoslezského kraje na místo vyslalo postupně celkem jedenáct hasičských vozů. Oheň se v důsledku větru rozšířil na tři rekreační chatky, dvě chatky z nich byly v době příjezdu hasičů kompletně zasaženy požárem, třetí hořela v podkrovním prostoru. Hasiči oheň uhasili a zabránili tak jeho šíření na další chatky v okolí. Celou noc z pátku na sobotu zůstala na místě jednotka dobrovolných hasičů z Bobrovníků, kteří na požářiště dohlíželi,“ prozradil mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Marek Gašparín.
Při požáru se popálil jeden senior. Škoda způsobená požárem je předběžně vyčíslena na 1,6 milionu korun. Příčina se vyšetřuje. Obyvatelé Bobrovníků hned v dalších dnech reagovali na skutečnost, že při požáru přišel o svou střechu nad hlavou jeden z jejich sousedů, který chatku využíval k trvalému bydlení a měl v ní veškerý svůj majetek. Místní lidé přispěchali s pomocí spontánně organizovanou sbírkou přímo na účet majitele chatky číslo 2198930113/0800. 
„Z toho nejhoršího už jsem venku. Obrovským překvapením pro mě byla solidarita lidí. Je mi z toho fakt do breku, kolik lidí se ozvalo s nabídkou pomoci,“ řekl majitel chatky Vítězslav Glowacz. 
Také ve druhé chatce, odkud se požár rozšířil, shořely osobní věci manželského páru, který domek využíval k sezonnímu bydlení. Manželé mají naštěstí byt v Ostravě – Porubě.
„Moc děkuji hasičům za profesionální práci a maximální obětavost i všem lidem, kteří nabídli pomocnou ruku. Po dohodě s obyvateli postiženými požárem teď hledáme způsob, jak jim pomoci s likvidací spáleniště“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. 

 


Vytvořeno 17.4.2018 8:56:52 | přečteno 615x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load