Hlučínští dostali hudební dárek

Stadlerovo klarinetové kvarteto, autor: archiv Stadlerova klarinetového kvarteta

Kdo ještě nemá vánoční dárek, nemusí zoufat. Nabízí se jeden skvělý tip v podobě koncertů duchovní hudby. Hlučínští mají možnost koupit si za zvýhodněnou cenu 500 korun předplatné na sérii čtyř koncertů vážné hudby, které se uskuteční v průběhu příštího roku.

Půjde o tři komorní koncerty cyklu Čtvero ročních období, jejichž dějištěm bude kostel sv. Jana Křtitele, ale může to být i darkovičská kaple nebo Červený kostel. Čtvrtý koncert se bude konat ve farním kostele sv. Jana Křtitele a bude součástí jubilejního, XV. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu, který se každý podzim odehrává v kostelích Moravskoslezského kraje.  K předplatnému je navíc CD nosič s letošními skladbami. Organizátoři festivalu tak děkují městu Hlučín, které festival v příštím roce podpoří 95 tisíci korunami. Na svém zasedání o tom v listopadu rozhodli hlučínští zastupitelé. 
„O koncerty vážné hudby je v Hlučíně zájem, většina jich je vždy vyprodaná. Proto jsme rádi, že i pro příští rok už se máme na co těšit. Navíc předplatné na festival duchovní hudby je určitě výborný tip na vánoční dárek,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. 
Koncerty se budu konat v neděli 22. dubna, v neděli 17. června, ve čtvrtek 27. září a v sobotu 8. prosince. 

program koncertů
Vytvořeno 21.12.2017 1:10:52 | přečteno 203x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load