Hlučínský Viridian chce pomáhat pejskům

Z dílny ateliéru Viridian

Kolektivní a putovní výstavu ve prospěch všech psů v útulcích připravuje hlučínský Ateliér Viridian. Bude sestávat převážně z maleb, kreseb, grafik a dalších typů obrázků psů zhotovených členy výtvarného ateliéru, jehož cílem je učit amatérské výtvarníky zvládnutí různých výtvarných technik. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 1. prosince v 17 hodin v Domě kultury města Ostravy.   

„První zastavení naší výstavy bude v Ostravě za účasti zástupců třebovického útulku, který nám umožnil malovat jejich svěřence. Mají jich tam sedmdesát, což je hrozné číslo,"  řekla vedoucí Viridianu Elen Thiemlová. 
Cílem výstavy je upozornit na přeplněné útulky, nebezpečnou praxi psích množíren a nezodpovědnost některých majitelů, kteří zapomínají, že jejich pejsci jsou živé bytosti. Na vernisáž výstavy mohou návštěvníci přinést pejskům nějaké dárky, například granule. Výstava se bude stěhovat, organizátoři věří, že se v budoucnu bude prezentovat i v Hlučíně. Část kolekce bude k vidění i v úterý 28. listopadu na dni otevřených dveří nového hlučínského útulku pro psy, který se nachází v areálu sběrného dvora TS Hlučín a přístupný bude od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin. 
V programu vernisáže ostravské výstavy se v pátek 1. prosince představí canisterapeutičtí psi týmu SmilingDog. „I v našem týmu máme pejsky, které si jejich majitelé vzali z útulku. A ani si neumíte představit, kolik radosti přinášejí třeba postiženým dětem nebo starým lidem,“ prozradila vedoucí spolku SmilingDog Kamila Rajskubová. 
Více informací k cílům výstavy zde.
Vytvořeno 19.11.2017 23:45:13 | přečteno 712x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load