Hlučínský tým vyhrál branný závody pořádaný legionáři

Hlučínský tým na branném závodě, autor: Ingrid Křižáková

Velký úspěch má na kontě hlučínský tým, který se v úterý 14. listopadu zúčastnil v Bolaticích 1. ročníku branného závodu Den legionáře. Žáci Základní školy Hornická Hynek Baturný a Denis Šimíček spolu se starostou města Pavlem Paschkem vybojovali první místo a tím i pohár pro vítěze.

Akci organizovala Československá obec legionářská, jednota Ostrava 1, pod vedením ředitele závodu, předsedy obce, kapitána v záloze Jana Šimčíka. Hlavním rozhodčím byl desátník v záloze Rostislav Pečínka a řídícím střeleb plukovník ve výslužbě František Mareš.  V každém ze sedmnácti tříčlenných soutěžních týmů testoval spolu se školáky svou kondici také vždy někdo ze zástupců obce či města Sdružení obcí Hlučínska.
„Soutěžící měli těžké sportovní úkoly.  Prvním úkolem byla netradiční překážková dráha na čas, která se skládala z desetinásobného otočení kolem metrové tyče zapíchnuté v kuželu, hod míčem do kbelíku, přeskoky latěk, běh se cvičnou minou, přenosy pneumatik, převalování malých míčků přes kusy domovní okapů a přesun na lyžích ovládaných pouze rukou gumovými úchopy. Následovala střelba vzduchovkou, lukem a kuší a hod granátem,“ popsala Ingrid Křižáková z odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín. 
Hlučínský tým dosáhl nejvyššího bodového hodnocení v nejrychlejším čase. „Atmosféra v našem soutěžním týmu byla úžasná. Naši zástupci se do boje pustili s plným sportovním nasazením,“ doplnila Ingrid Křižáková.
„Byl to skvělý zážitek. Děkuji svému týmu z  Hlučína za spolupráci při získání vítězné trofeje. Také díky všem dalším aktérům za účast, elán a nadšení, s jakým se do závodění zapojili, a doufám, že se na příštím ročníku sejdeme pro změnu v Hlučíně ve stejně skvělé atmosféře,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Fotogalerie ze závodu je zde: http://www.hlucinsko.eu/clanek/mesto-hlucin-vyhralo-1-rocnik-branneho-zavodu/4583

Vytvořeno 15.11.2017 21:36:34 | přečteno 1045x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load