Hlučínské školy zahájily školní rok, prvňáčky většinou vítali jejich starší spolužáci

Zahájení školního roku na Hornické, autor: Ivana Gračková

Celkem 1448 dětí bude ve školním roce 2018/19 navštěvovat základní školy v Hlučíně, Bobrovníkách a Darkovičkách. Do prvních tříd nastoupilo v pondělí 3. září  celkem 135 nových žáčků.

Nejdříve si přivstat  musely děti v Bobrovníkách, kde vítali prvňáčky už v 8 hodin. Nikomu to ale nevadilo, protože všichni byli zvědaví na novou tělocvičnu, kde se slavnostní setkání konalo. Základní škola v Bobrovníkách má čerstvě otevřenou jednu první třídu, do které bude chodit patnáct prvňáčků. To je velký skok, protože v minulém školním roce měla první třída jen devět žáků. Příjemná škola rodinného typu od do první do páté třídy celkem 56 žáků.
V Darkovičkách zahájil školní rok tradičně, požehnáním v místní kapli, nový hlučínský farář Petr Rak. Účastnily se ho zejména děti, které chodí do hodin náboženství, ale i další zájemci. Poté prvňáčky vítali jejich starší spolužáci programem, který pilovali i o prázdninách. I tady měli poprvé možnost prohlédnout si zbrusu novou tělocvičnu. První třída v Darkovičkách má v tomto školním roce 18 dětí, loni jich bylo 19 dětí. Celkem má škola 102 žáků.
V tělocvičně vítali starší spolužáci prvňáčky také na Hornické, ale tahle tělocvična se dočká opravy až na podzim. Do 1. třídy tu letos nastoupilo 22 žáků, loňská první třída měla 24 žáků. Celkem je pro tento školní rok ve škole 358 žáků.
Příznivého počasí využili na Základní škole dr. M. Tyrše k uvítání venku. Akt to byl dojemný, netradiční a nápaditý: na cestě k tomu stát se školákem děti doprovázela matka příroda a také jejich straší spolužáci. "Od minulého školního roku pokračuje trend vzestupu počtu žáků," řekla nová ředitelka školy Pavla Mrůzková. Zájem zvedá zavedení Montessori systému vzdělávání. Do tradiční první třídy nastoupilo letos 9 žáčků, loni 8. Montessori vzdělávání si letos vybrali rodiče sedmnácti dětí, loni jich bylo třináct. Celkem má škola 212 žáků.
Největší hlučínská škola na Rovninách, která má letos 720 dětí ve 29 třídách, letos přivítala do třech tříd 54 prvňáčků. Loni jich bylo 57.

 
Zahájení školního roku 2018/19 na hlučínských školách

Zahájení školního roku v nové tělocvičně v Bobrovníkách, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku v nové tělocvičně v Bobrovníkách

 
Zahájení školního roku v nové tělocvična v Darkovičkách, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku v nové tělocvična v Darkovičkách

 
Zahájení školního roku v nové tělocvična v Darkovičkách, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku v nové tělocvična v Darkovičkách

 
Zahájení školního roku na Hornické, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku na Hornické

 
Zahájení školního roku na Hornické, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku na Hornické

 
Zahájení školního roku na ZŠ dr. M. Tyrše, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku na ZŠ dr. M. Tyrše

 
Zahájení školního roku na ZŠ Rovniny, autor: Ivana Gračková

Zahájení školního roku na ZŠ Rovniny

 
Požehnání v kapli v Darkovičkách při zahájení školního roku, autor: Ivana Gračková

Požehnání v kapli v Darkovičkách při zahájení školního roku

 
 
Vytvořeno 3.9.2018 8:10:15 | přečteno 594x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load