Facebook zafungoval, víčka jsou v Olomouci

Místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová poděkovala Patrikovi Riedlovi za odvoz víček do Olomouce, autor: Ivana Gračková

Celkem 340 kilogramů plastových víček se podařilo nasbírat s pomocí celého okolí Základní škole dr. M. Tyrše v Hlučíně. Vykupující firmě do Olomouce je nezištně přepravil Patrik Riedl. 

Než se víčka odvážela do Olomouce do firmy Jelínek-Trading, která je jako jedna z posledních ještě vykupuje, se svou troškou přispěchala hlučínská radnice i Domov pod Vinnou horou, kde se pilně sbírá. Konečné vyúčtování by mělo přijít během několika dní.  Nebudou to desetitisíce korun, ale určitě zase pár tisíc přistane na kontě pro hlučínské děti s postižením, ze kterého se v posledních dvou letech hradí hlavně rehabilitace pro Františka Štěpáníka. 
Názory na sbírání plastových víček se různí. I město Hlučín považuje tuto formu pomoci rodinám handicapovaných dětí za nesystémovou. Navíc mnohdy energie vydaná na sbírání a odevzdání víček neodpovídá konečnému výsledku. Ale je to hlavně prostor pro děti a pro ty lidi, kteří si nemohou dovolit finanční příspěvek, aby se zapojili do vlny solidarity, kterou Hlučín s rodinami postižených dětí projevil. 
„Nechceme, aby děti doma z rodičů tahaly peníze a těmi pak přispívaly do sbírky. Mnozí z hlučínských školáků se s Františkem a jeho maminkou již potkaly. Už lépe rozumí tomu, proč je třeba některým lidem pomáhat. Tak jim chceme nabídnout možnost, jak to dělat vlastními silami,“ vysvětlila místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová.
Tentokrát se ale město Hlučín s desítkami kilogramů víček ocitlo před velkým problémem. Firem, které je víčka vykupují, ubývá, a ty poslední si pro ně už nejezdí. Nebylo jak přepravit mnoho pytlů s víček do Olomouce. Na naši výzvu na Facebooku města Hlučína zareagovali manželé Riedlovi z Hlučína a nabídli pomocnou ruku, nebo lépe řečeno svou dodávku. Patrik Riedl prostě jedno ráno dojel na Tyrškovku, víčka naložil a odvezl do výkupu bez nároku na jakoukoliv odměnu. 
„Když manželka četla výzvu na Facebooku, říkala, že musíme pomoct. Máme osmiměsíčního prcka, který je v pořádku....,“ vysvětlil Patrik Riedl. 
„V záplavě různých černých zpráv se vždycky objeví něco, co člověku vrátí víru v lidskou dobrotu. Moc děkujeme!" řekla místostarostka Kotrlová. 
Vytvořeno 22.1.2018 19:30:29 | přečteno 887x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load