Dron ze ztrát a nálezů už je zpět u svého majitele

Miloslav Hruboš se svým dronem, autor: Ivana Gračková

Městský Facebook pomohl najít majitele dronu, který skončil ve ztrátách a nálezech na radnici města Hlučín. Kuriózní příběh zaujal i mnohá média.

Když šel Miloslav Hruboš z Horní Lhoty vyzkoušet dárek, který dostal od manželky k narozeninám, netušil, jak dramatický sled událostí ho čeká. Jeho nový dron uletěl hned při prvním testu. Protože doma nechtěl přiznat, co se stalo, raději si koupil nový, úplně stejný. Reklamovat neposlušný dron, jehož ovládání evidentně nefungovalo, se s chybějícím zařízením logicky nepovedlo. Průšvih doma ho ale stejně neminul, protože šestiletá dcera tajemství o nákupu prozradila. Jaké bylo téměř po měsíci jeho překvapení, když mu zavolal kamarád s čerstvě založeným facebookovým účtem, že město Hlučín má pravděpodobně jeho dron ve ztrátách a nálezech. 
"Dron nám přinesl občan Hlučína, který ho našel v lese mezi Horní Lhotou a Dolní Lhotou. Na tamní obecní úřady jsme poslali mail s informací o nálezu a zároveň jsme ji umístili do sekce ztráty a nálezy na naše webové stránky a také na městských Facebook. Snažili jsme se rozšířit zprávu všemi možnými informačními kanály, aby se dostala k majiteli dronu," uvedla Jana Valušová, která na Městském úřadu Hlučín spravuje ztráty a nálezy.
"Domnívám se, že dron se napojil na nějaký signál wi-fi a letěl tak dlouho, dokud se nevybila baterie. Pak asi skončil na stromě, odkud ho pravděpodobně po několika dnech sfoukl vítr. Bylo pro mě velkým a velmi milým překvapením, že ho nálezce odevzdal," prohlásil Miloslav Hruboš. 
Svůj dron si vyzvedl a konečně ho mohl kvůli nefunkční navigaci reklamovat. Poctivému nálezci prostřednictvím městského úřadu vyplatil zákonné nálezné.     
"Celá událost s dronem v nás vyvolává pocit hrdosti, a to hned dvakrát. Občan Hlučína prokázal takovou poctivost, že odevzdal nalezený dron a dokonce investoval čas, aby ho odnesl na městský úřad. A potěšilo nás, že máme tak vstřícné úředníky, kteří se snaží normálně lidsky pomoci nad rámec svých pracovních povinností," komentoval případ starosta Hlučína Pavel Paschek. 
Vytvořeno 9.11.2017 0:20:29 | přečteno 379x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load