Dopravních nehod v Ostravské ulici přibývá, naposledy utrpěly zranění dvě děti

Dopravní nehoda u kulturního domu v Hlučíně 27. srpna 2018, autor: Ivana Gračková

Černé pondělí prožil Hlučín 27. srpna. V Ostravské ulici se staly dvě dopravní nehody, při té druhé se zranily dvě děti. stojící u přechodu. Na místě zasahovali hasiči i policisté, kteří řídili dopravu, a také záchranáři.Hlučín  proto opět připomíná, že nezbytně potřebuje obchvat města.

Při nehodě se srazilo osobní auto s nákladním. Osobní vůz skončil celý až na chodníku, kde stály dvě dívky.
"Záchranáři na místě střetu ošetřovali dvě děti – dívky ve věku jedenácti a třinácti let. Obě byly po kolizi s automobilem při vědomí, zasahující lékaři u nich vyslovili podezření na otřes mozku. Posádky ZZS ošetřily vnější poranění, zajistily pacientky krčními límci a vakuovou matrací, resp. vakuovou dlahou. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byly dívky, jedna letecky a druhá sanitním vozidlem, transportovány do ostravské Fakultní nemocnice, kde je záchranáři předali na oddělení urgentního příjmu," uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.
Už ráno se srazila dvě auta v křižovatce ulic Zahradní a Ostravská u Mountfieldu.
V pondělí 27. srpna to bylo toto léto už podruhé, co u kulturního domu v Hlučíně přistál záchranářský vrtulník. Poprvé zhruba před měsícem přepravoval starší paní, kterou na přechodu v Ostravské ulici srazila dodávka. 
Zraněná žena v nemocnici zemřela na následné komplikace.
"Stala se strašná událost. Cítíme hlavně s rodiči a dalšími blízkými zraněných dětí. A apelujeme na všechny zainteresované orgány, aby se přetíženou a nebezpečnou dopravní tepnou mezi Ostravou a Opavou opravdu začali vážně zabývat.  Dnešek ukazuje, že stavba přeložky silnice I/56 je naprostou nezbytností, ohroženi jsou totiž řidiči i chodci," řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. 


Vytvořeno 27.8.2018 23:05:02 | přečteno 612x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load