Děti z Hlučína byly letos v létě na táboře v Chorvatsku

Hlučínské děti na letním táboře v Chorvatsku, autor: archiv tábora

Letní tábor v Chorvatsku pro děti z Hlučína s podporou města letos uspořádala vychovatelka z družiny Základní školy dr. M . Tyrše Marie Niedermeierová.

„Tábor jsme organizovali už čtvrtým rokem. Je určený pro děti od šesti do patnácti let. V předchozích letech jsme je dělali ve Velkých Karlovicích, ovšem tentokrát jsme se rozhodli pro změnu a s dětmi jsme vyrazili k moři do chorvatské vesničky Živogošče,“ prozradila pořadatelka.
Tábora se zúčastnilo 25 dětí, které byly ubytovány v chatkách v kempu. „Celý tábornický program se ode hrával v duchu Hawaje. Děti byly rozděleny do dvou oddílů Krabi a Medúzy. Kromě opalování a koupání v moři chodily na zmrzlinu, na procházky po okolí, hrály hry. Účastnili jsme se také fish pikniku, tedy plavby lodí s grilovanou rybou na palubě, koupáním na písečné pláži Mlaska a návštěvou městečka Šučuraj na ostrově Hvar. Děti si tábor užily, domů se vrátily opálené, spokojené,“ doplnila Marie Niedemeierová.
„Moc si vážím aktivity Marie Nidedermeierové, která dokázala společně s rodiči zorganizovat tábor v čistém podnebí přispívajícím ke zdraví a pohodě dětí z Hlučína. Doufám, že ji entuziasmus neopustí a bude podobné akce pořádat i nadále,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová.

Vytvořeno 31.8.2018 0:02:48 | přečteno 201x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load