Děti malují, soutěží i sportují

Výstava výtvarných prací ke Dni Země na hlučínském zámku, autor: Ivana Gračková

Evropský týden mobility, který se celosvětově koná od 16. do 22. září, si v Hlučíně pravidelně připomínají i děti a mládež. V září je čeká hned několik akcí. 

Téma Evropského týdne mobility děti zpracovávají například výtvarně. Vernisáž výstavy jejich prací se bude konat v pondělí 18. září v 9 hodin na zámku v Hlučíně. Program připraví žáci Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín.
„Své práce představí žáci druhého stupně hlučínských základních škol i odborného učiliště a praktické školy Hlučín a také studenti hlučínského gymnázia. Výstavka tvořivosti dětí v rámci Zdravého města Hlučín bude v chodbě zámku ve druhém patře u knihovny k vidění až do 6. října,“ pozvala koordinátorka Zdravého města Hlučín Tereza Šimánková.
Malovat budou ale i menší děti. Na čerstvém vzduchu a s křídami se vyřádí v pátek 22. září od 9.30 do 11 hodin a hlučínském dopravním hřišti, kde se uskuteční už 10. ročník oblíbené akce Malování na chodník pod heslem Pokreslíme dopravní hřiště. 
 „Prostor okolo kulturního domu se opravuje, proto budou děti v rámci Evropského týdne mobility tentokrát malovat na dopravním hřišti,“ vysvětlila vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová. 
Malovat přijdou děti hlučínských mateřských škol, zváni jsou ale i rodiče se svými ratolestmi. Součástí setkání bude také osvětová přednáška strážníků městské policie včetně praktických rad pro rodiče.
O den dříve, ve čtvrtek 21. září, bude rušno na Mírovém náměstí v Hlučíně, kde se bude konat jízda zručnosti pro děti prvního stupně základních škol. 
„Bude to velké rojení, protože akce se zúčastní více jak stovka dětí ze základních škol Rovniny, Gen. Svobody, dr. M. Tyrše a Hornické. Děti otestují svou zručnost na bicyklu. Součástí bude také písemný test s otázkami zaměřenými na bezpečnost cyklistů i chodců v dopravě,“ vyjmenovala Tereza Šimánková.
Na vítěze budou čekat hodnotné ceny jako třeba přilby na kolo či poukázky do obchodu se sportovní tématikou.  „Stejně jako v minulosti i letos bude z důvodu bezpečnosti dětí v době od 8 do 12 hodin uzavřeno celé Mírové náměstí. Řidičům, chodcům i místním obchodníkům se předem omlouváme za komplikace a chceme je požádat o ohleduplnost k dětem,“ řekla Darina Krejzlová.
Vytvořeno 9.9.2017 0:29:21 | přečteno 202x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load