Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Cyklojízdu Hlučínskem si užijí zdatní sportovci i začátečníci, děti i dospělí

Den bez aut 2016, autor: Ivana Gračková

Evropský týden mobility, který se koná od 16. do 22. září, je letos zaměřen na čistou, sdílenou a inteligentní mobilitu. Kampaň tradičně probíhá po celé Evropě. Město se k němu opět připojuje v rámci aktivit Zdravého města Hlučín a místní agendy 21. Součástí bude v neděli 17. září tradiční cyklojízda. Ve středu 20. září pak úředníci radnice odloží klíčky od svých aut. 

„Takže nastartujte koloběžky, kola a přiberte spolujezdce! Aktuálním heslem totiž je: sdílením vpřed!“ řekla vedoucí odboru rozvoje Městského úřadu Hlučín Darina Krejzlová. 
Cyklojízda pro veřejnost aneb pro úplně každého bude jednou z hlavních akcí Evropského týdne mobility v Hlučíně. Startovat se bude v neděli 17. září v 10 hodin z hlučínského Mírového náměstí. Připraveny jsou tři trasy v délkách 10, 20 a 30 kilometrů, které povedou po cyklotrasách Hlučínska. 
„Každý účastník si tak vybere dle svého uvážení a kondice trasu, která mu bude vyhovovat. Tato sportovní aktivita je vhodná pro všechny generace, připojit se mohou všichni zájemci,“ řekla koordinátorka Zdravého města Hlučín Tereza Šimánková. Konec všech tras bude u penziónu Rodos na Hlučínském jezeře, kde bude pro všechny účastníky přichystáno občerstvení a také tombola s věcnými cenami. Startovné se nehradí.
Týden mobility si připomenou také úředníci radnice. Čtvrtý ročník oblíbené akce Na úřad bez aut připadne na středu 20. září. Zaměstnanci Městského úřadu Hlučín, kteří se do kampaně zapojí, v tento den odloží klíčky od aut a do práce přijedou hromadnou dopravou, na kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích, případně dojdou pěšky. Nebudou sami, podobně se na 20. září chystají také úředníci v Krnově, Opavě, Kopřivnici a také pracovníci Krajského úřadu v Ostravě. 
„Všichni úředníci, kteří zvolí alternativní dopravu, upozorní na tuto možnost také symbolickým tričkem s nápisem Den Bez Aut. Zvolit bychom ji ale měli určitě častěji než jeden den v roce,,“ uvedla Tereza Šimánková.

Ivana Gračková

plakát cyklojízdy
11.9.2017 | přečteno 303x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load