Celkem 761 kilo potravin věnovali Hlučínští do Národní potravinové sbírky

Národní potravinová sbírka v Hlučíně 11. 11. 2017, autor: archiv Charity Hlučín

Lidé v Hlučíně věnovali v sobotu 11. listopadu při nákupech v Bille do Národní potravinové sbírky celkem 761 kilogramů potravin. V pondělí 13. listopadu o tom informovala Charita Hlučín, která sbírku v Hlučíně organizovala. 

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří darovali něco ze svého nákupu a podpořili tak lidi v nouzi. Přišlo i několik dárců, kteří věnovali úplně plný nákupní vozík. To bylo naprosto úžasné,“ řekl ředitel Charity Hlučín Pavel Sobol.
Vybrané potraviny použije Charita Hlučín pro lidi bez domova, kteří navštěvují sprchu v areálu městské obchodní společnosti TS Hlučín. Desítky plných krabic zamířily také do azylových domů v nejbližším okolí.
"Ta obrovská vlna solidarity, kterou opět projevili obyvatelé Hlučína, nás moc potěšila. A dobrou zprávou také je, že potraviny vybrané v Hlučíně zůstanou pro potřebné v našem regionu," komentovala výsledek místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová, která se akce osobně účastnila spolu s dalšími dobrovolníky.
Sbírka by se neobešla bez pomoci dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu rozdávali letáky při vstupu do prodejny a následně evidovali a balili potraviny. 
„Celkem nás bylo v akci 28. Za Charitu Hlučín se dobrovolnicky zapojilo sedm zaměstnanců a přihlásilo se dalších 21 dobrovolníků. Z toho čtrnáct jich přišlo z Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně. Moc si vážíme osobní účasti místostarostky Blanky Kotrlové i dalších, kteří obětovali svůj volný čas pomoci druhým. Prožili jsme společně den naplněný službě těm, kteří v životě neměli tolik štěstí,“ dodal Pavel Sobol.
Celkově se v rámci Národní potravinové sbírky vybralo v celé České republice 354 tun potravin a 33 tun drogistického zboží. Zapojilo se 750 prodejen a přes 4 tisíce dobrovolníků. 
Vytvořeno 13.11.2017 23:23:55 | přečteno 312x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load