Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Novinky

ADVENT 2021
28.11.2021

PRVNÍ NEDĚLE ADVENTNÍ

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsou letošní plánované hlučínské adventní oslavy omezeny, kulturní program byl zcela zrušen. Zachována je pouze tradiční zapálení 1. adventní svíce panem farářem P. Petrem Rakem v 16:30 hodin a rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí v 17 hodin.
 
logo ČEZ
28.11.2021

VÁNOČNÍ STROM NÁM SVÍTÍ DÍKY ČEZU

"Děkujeme Skupině ČEZ za finanční podporu ve výši 30 000 korun, které Město Hlučín obdrželo v rámci Reklamního partnerství 2021 nazvaného “Rozsvěcení vánočních stromů 2021”," poděkoval starosta Pavel Paschek. Město Hlučín zároveň tímto děkuje manželům Ostárkovým z ulice Družební za darování letošního vánočního stromu.

 
pocitová mapa (2)
27.11.2021

TVOŘTE S NÁMI POCITOVOU MAPU

Kde se v Hlučíně cítíte dobře a kde trávíte svůj volný čas? A která místa by podle vás naopak potřebovala změnu? Pojďte spolu s námi vytvořit pocitovou mapu města Hlučína. Pocitová mapa je nástroj, který nabízí možnost aktivně zapojit občany města do sběru informací a názorů na lokalitu, v níž bydlí. Jedná se o prostředek participativního plánování veřejných prostor. V letošním roce jsme pocitovou mapu rozdělili na dvě části, první část je zaměřena na město Hlučín v obecné rovině. Ve druhé části se specializujeme na vhodné využití Hlučínského jezera po sanaci, rekultivaci a revitalizaci území po těžbě štěrkopísku. Práce s mapou je intuitivní. Jednoduše „špendlíkem“ označte místo, na které je příslušný dotaz směřován. Online pocitovou mapu lze vyplnit do 30. listopadu letošního roku zde: https://pocitovamapa.nszm.cz/hlucin-2021/.

Děkujeme za Váš čas.

 
ZŠ GEN  SVOBODY PODZIM 2
27.11.2021

PODZIM VE ŠKOLE

Podzim…pro někoho symbol sychravého a deštivého počasí ohlašujícího příchod zimy, pro jiného krásně zbarvené listí odrážející se na sluníčku. Ve škole na ulici Gen. Svobody jsme se pokoušeli ukázat si všechny aspekty tohoto ročního období. V průběhu posledních měsíců jsme z různých materiálů vyráběli draky, dlabali dýně, snažili se o výtvarné zachycení přírodních krás. Důležitým vodítkem bylo připomenutí starých obyčejů a tradic, které nás provází celým letošním školním rokem. Pověstnou třešničkou na dortu se stal projektový den, během kterého jsme zpracovávali výpěstky ze školní zahrady. Výsledkem společné činnosti byla vlastnoručně vyrobená šťáva z řepy, jablek a mrkve, chutná pomazánka, výborný salát i úžasný koláč. Domů si žáci mohli odnést také polévkové koření ze sušené zeleniny. Co může být lepšího, než se moci radovat z toho, co jsme sami vyrobili? Příjemnou atmosféru školy podporující učení zařazováním praktických aktivit ocenila také během své kontrolní činnosti Česká školní inspekce.

 
Obrázek není k dispozici
25.11.2021

POZOR, HASIČI!

V poslední zářijový pátek připravili tatínkové, hasiči z Darkoviček, pro žáky a děti ze školky skutečně nevšední zážitek. Všechno to začalo ráno v budově školy cvičným požárním poplachem. Žáci se stihli evakuovat ze „zasažených“ prostor během dvou minut. To již před školou zastavovala zásahová vozidla. Situace vyžadovala i maximální nasazení hasičů – museli totiž nalézt ve škole dvě ukryté děti. Zvládli to bravurně! Po zdárném zásahu místního požárního sboru se školáci přesunuli k hasičárně, kde je posléze vystřídaly děti ze školky. Bylo na co koukat! Malí i velcí si prohlédli vnitřek hasičárny, obdivovali přistavená vozidla a dokonce i ti nejmenší pozorně naslouchali povídání o práci hasičů – nebyla to totiž žádná nuda a ještě jsme se nasmáli! Školáci, i paní učitelky, byli velice zvídavé a pořádně hasiče vyzpovídali. Z prohlídky vybavení, vozidel a všech náležitostí k hašení byly nadšené i holky. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak se sedí v zásahovém vozidle a zlatým hřebem všeho bylo stříkání hadicemi – to jsme si také vyzkoušeli! My v Darkovičkách už víme, že na naše hasiče se můžeme spolehnout! Koneckonců – tátové jsou prostě borci, no né!

 
 

Fotogalerie

SOH Hlučín

logosoh

Partnerská města

mesto 01 mesto 02 mesto 03
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load