Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

klaviatura, autor: archiv
24.11.2017

Hlučínská zuška představí na koncertě své nové křídlo, Rolls-Royce mezi klavíry

Svůj nový špičkový klavír v úterý 28. listopadu představí Základní umělecká škola P. J. Vejvanovského Hlučín. Koncert uskuteční v Kulturním domě Hlučín od 18 hodin. 

 
Stupně vítězů na Mistrovství Evropy World Shotokan Federation v karate, autor: archiv klubu karate Atifis
23.11.2017

Karatistka Agáta Julinová pomohla získat bronz svému týmu

Rodačka z Hlučína, karatistka Agáta Julinová vybojovala v pátek 17. listopadu na Mistrovství Evropy World Shotokan Federation (WSF) v Pardubicích bronzovou medaili v kata týmu děvčat. Z předchozích závodů letošního roku už přitom měla na kontě dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. 

 
Nový útulek pro psy v Hlučíně, autor: Ivana Gračková
22.11.2017

Přijďte si prohlédnout nový psí útulek na den otevřených dveří

Nový útulek pro psy má od začátku listopadu město Hlučín. Zájemci si ho mohou prohlédnout při slavnostním otevření spojeným se dnem otevřených dveří v úterý 28. listopadu. Pro veřejnost bude útulek otevřen v úterý 28. listopadu od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

 
Vladimír Walda Nerušil v Domově pod Vinnou horou, autor: Kristiana Foltýnová
21.11.2017

Waldemar Matuška zpíval v Domově pod Vinnou horou

Vladimír Walda Nerušil, dvojník velmi úspěšného českého zpěváka a bývalý člen kapely Walda Gang zavítal začátkem listopadu do Domova pod Vinnou horou se svým recitálem Vzpomínky na Waldemara Matušku. 

 
Jednadevadesátileté Zdence Gajdové přeje k narozeninám starosta Pavel Paschek, autor: Ingrid Křižáková
20.11.2017

Posíláme gratulaci Zdence Gajdové do Darkoviček

Krásných 91 let oslavila v listopadu Zdenka Gajdová z Darkoviček. Dáma se skvělým postřehem a neuvěřitelnou pamětí se velice zajímá o novinky z města, ve kterém žije. Tentokrát je dostala opravdu z první ruky, protože jí k jejímu jubileu přišel popřát i starosta Hlučína Pavel Paschek.

 
Z dílny ateliéru Viridian
19.11.2017

Hlučínský Viridian chce pomáhat pejskům

Kolektivní a putovní výstavu ve prospěch všech psů v útulcích připravuje hlučínský Ateliér Viridian. Bude sestávat převážně z maleb, kreseb, grafik a dalších typů obrázků psů zhotovených členy výtvarného ateliéru, jehož cílem je učit amatérské výtvarníky zvládnutí různých výtvarných technik. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 1. prosince v 17 hodin v Domě kultury města Ostravy.   

 
Poškozená lavička v Zámeckém parku, autor: archiv
18.11.2017

Vandal chtěl ukrást latě z laviček

Pět tisíc korun stála renovace laviček, které se letos v srpnu po kompletní opravě přemístily z Ostravské ulice do Zámeckého parku. Dlouho nevydržely. Neznámý vandal, který se je pravděpodobně pokusil ukrást, je už v listopadu vážně poškodil.

 
kontejnery na tříděný odpad, autor: archiv
17.11.2017

Poplatek za odpad se nezvedá, rozhodli zastupitelé

Poplatek za hospodaření s odpadem se v Hlučíně pro občany v příštím roce nezvedá. Zůstane na částce 550 korun. Návrh radních odsouhlasili zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek 16. listopadu. 

 
obrana, autor: archiv Kynologického klubu Hlučín - Rovniny
16.11.2017

Zimní závod psů se bude konat na Rovninách

24. ročník Zimního závodu psů ve sportovní kynologii se uskuteční v pátek 17. listopadu  v areálu Kynologického klubu Hlučín - Rovniny. 

 
Hlučínský tým na branném závodě, autor: Ingrid Křižáková
15.11.2017

Hlučínský tým vyhrál branný závody pořádaný legionáři

Velký úspěch má na kontě hlučínský tým, který se v úterý 14. listopadu zúčastnil v Bolaticích 1. ročníku branného závodu Den legionáře. Žáci Základní školy Hornická Hynek Baturný a Denis Šimíček spolu se starostou města Pavlem Paschkem vybojovali první místo a tím i pohár pro vítěze.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 97 98 99 100 101 102 103 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load