Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Hlučínské jezero, autor: archiv města Hlučína
05.06.2018

Sama doma bude vysílat od Hlučínského jezera, přijďte!

Televizní pořad Sama doma uzavře svou sezónu vysíláním ze sportovně rekreačního areálu u Hlučínského jezera v pátek 8. června. Pozvání přijaly moderátorky Sama doma Martina Vrbová Hynková, Jana Havrdová, Lucka Křížková, Jana Adamcová a Veronika Boleslavová. U grilu společně s mistrem kuchařem Davidem Valíčkem připraví přílohy ke grilovaným dobrotám. Moderovat budou Linda Bendová a Jana Fabianová. Zájemci o účast na natáčení by měli přijít v předstihu.

 
Ulice Písečná po opravě a otevření nového odbočovacího pruhu, autor: Nikol Švihorová
04.06.2018

Písečná je opět průjezdná, opravy skončily, už se jen bude upravovat dopravní značení

Ulice Písečná, jejíž uzavírka zkomplikovala na několik týdnů dopravu v centru města, je opět průjezdná i s novým odbočovacím pruhem. Už se jen bude upravovat značení. Odbočovací pruh výrazně usnadní nájezd na Ostravskou ulici ve směru od Rovnin doleva. Ulehčí i výjezd z parkoviště u Kulturního domu Hlučín, jehož otevření se již také připravuje. 

 
Kulturní dům Hlučín, autor: Ivana Gračková
03.06.2018

Město dále hledá nájemce prostor po bývalé restauraci Brick v kulturním domě

Nového nájemce prostor, v nichž ještě loni sídlila restaurace Brick v Kulturním domě Hlučín, hledá opět město Hlučín. Zájemci mohou podávat nabídky do konce července.

 
Májová veselice na Mírovém náměstí
03.06.2018

Kvůli nepříznivému počasí se ruší kácení májky na Mírovém náměstí v Hlučíně

Nepříznivé počasí a stejně nepříznivá předpověď přiměla pořadatele ke zrušení veselice na Mírovém náměstí v Hlučíně. V neděli 3. června se májka kácet nebude!

 
červený kontejner na elektroodpad, autor: archiv
02.06.2018

Hlučín dostal pochvalu za třídění použitých baterií

Hlučín dostal Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2017, které se uděluje za množství odevzdaných baterií k recyklaci. Občané do tříděného odpadu vyhodili 424 kilogramů použitých baterií, ze kterých se získalo 276 kilo kovonosných druhotných surovin.

 
Kapela Karavana, autor: archiv kapey Karavana
01.06.2018

Na Veselici Rovniny zahrají kapely Karavana a Faul

Country kapelu Karavana, výběr rockových hitů v podání hlučínské skupiny Faul a řadu aktivit pro děti nabídne letošní ročník Veselice Rovniny. Už tradiční setkání obyvatel a přátel Rovnin v Hlučíně se uskuteční v sobotu 9. června od 15 hodin na fotbalovém hřišti u bývalého agitačního střediska.

 
Májová veselice na Mírovém náměstí
31.05.2018

S kácením májky bude spojená veselice s tradičními scénkami a hlučínskými koláči

Kácení májky se odehraje v Hlučíně na Mírovém náměstí v neděli 3. června od 15 hodin. Veselice se bude konat ve stejném duchu, jak ji pořádali naši předkové. Hrát budou tři kapely, ochotníci  nachystali scénku připomínající tradice, jíst se budou hlučínské koláče.

 
6. ročník Lehkoatletického mistrovství škol Hlučínska, autor: Monika Tomisová
30.05.2018

Město Hlučín rozdalo 81 medailí na Lehkoatletickém mistrovství škol Hlučínska

Šestý ročník atletického klání žáků základních škol Hlučínska pořádala pod záštitou místostarostky Hlučína Blanky Kotrlové Základní škola dr. M. Tyrše v Hlučíně ve středu 30. května. Na Tyršovku se sjelo 162 soutěžících  ze čtrnácti škol regionu. Ve třech věkových kategoriích se utkali o místa na stupních vítězů a celkem o 81 medailí a diplomů.

 
výstava květin, autor: archiv Iris
29.05.2018

Výstava Kosatce a pivoňky se opět odehraje v režii hlučínských zahrádkářů

Mezinárodní výstavu Kosatce a pivoňky pořádá 2. a 3. června v Kulturním domě Hlučín Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu Iris Hlučín.

 
Zasedání Zastupitelstva města Hlučína, autor: Ivana Gračková
28.05.2018

Zastupitelé rozhodnou, kolik jich bude po volbách

Předposlední jednání zastupitelů v tomto volebním období se bude konat v Kulturním domě Hlučín ve čtvrtek 7. června od 16 hodin. Rozhodovat bude mimo jiné i o tom, kolik členů by mělo mít zastupitelstvo ve volebním období v letech 2018 až 2022.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load