Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Hedvika Jandová 8 12  (1) (1)
07.12.2021

Autorské čtení Hedviky Jandové

Ve středu 8. prosince od 17 hodin se můžete těšit na autorské čtení Hedviky Jandové z její prvotiny nazvané "Za štreku". Knížka obsahuje drobné povídky a vzpomínky na dětství. Autorka ji doplnila o postřehy, které doprovázely zvláštní atmosféru roku 2021. Na místě bude možné si knihu také koupit. Akce se bude konat v Zámeckém klubu hlučínského zámku.
 
zimní údržba TS
06.12.2021

ZIMNÍ ÚDRŽBA KOMUNIKACÍ

Zimní údržba místních komunikací v Hlučíně, Bobrovníkách a Darkovičkách bude v zimním období 2021 - 2022 probíhat podle Operačního plánu zimní údržby, který schválila na svém zasedání Rada města Hlučína dne 18. října 2021. Zimní údržbu zajišťují TS Hlučín s.r.o., Úzká 3, Hlučín. Dispečerská služba funguje nepřetržitě 24 hodin denně, včetně dnů pracovního klidu. Pro zvýšení operativnosti při řešení případných nenadálých kalamitních situací uvádíme kontaktní telefonní čísla, na která můžete volat. V pracovní dny volejte v čase od 7 do 14 hodin na tel.: 595 043 591 (dvůr TS Hlučín), nebo 595 041 445 (správa TS Hlučín). Mimo pracovní dobu a ve dnech pracovního klidu volejte na číslo 595 020 202 (Městská policie Hlučín). Zimní údržbu na státních komunikacích Technické služby nezajišťují. Na silnici Ostravské (I/56) a Opavské zajišťuje zimní údržbu ŘSD ČR a na silnicích ČS. armády, Vřesinská, Jandova, Celní, Písečná a Osvoboditelů Správa a údržba silnic Moravskoslezského kraje. Všechny řidiče motorových vozidel, tak jako každoročně, důrazně žádáme, aby v zimním období neodstavovali svá vozidla na komunikacích mimo vyznačená místa pro parkování a na chodnících, protože tímto značně ztěžují a často i znemožňují správcům komunikací řádné provádění zimní údržby.

 
Letak A4 Den pecujisich 3 H online
06.12.2021

Na on-line Den pečujících zve hlučínská Charita

Zveme vás na Den pečujících, který se uskuteční 9. prosince on-line na webových stránkách https://www.charitahlucin.cz/ od 15 do 17 hod. Akce je určena všem, koho zajímá domácí péče nebo ji aktivně poskytuje.


 
ADVENT 2021
05.12.2021

DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsou letošní plánované hlučínské adventní oslavy omezeny, kulturní program byl zcela zrušen. Zachována je pouze tradiční zapálení 2. adventní svíce panem starostou Pavlem Paschkem v 16:30 hodin na Mírovém náměstí.

 
FA9B5785
05.12.2021

SOCHA SV. JANA NEPOMUCKÉHO ZRESTAUROVÁNA

Dlouhá desetiletí stál na Dlouhé vsi kamenný sv. Jan Nepomucký a nikdo si jej příliš nevšímal. Tlustá vrstva syntetické barvy na celém povrchu sochy mu na půvabu mnoho nepřidávala. Působil jako ono proslulé ošklivé káčátko, nenápadně a neuměle, takže unikl i pozornosti kunsthistoriků, kteří v minulosti tvořili soupisy památek. Teprve odborné restaurování v letošním roce odhalilo nejedno tajemství.

 
SHF
04.12.2021

SHF HUDEBNÍ VÝLETY – DUŠE BAROKA

Zimní Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu nabídnou v neděli 5. prosince od 18 hodin prvotřídní adventní koncert v hlučínském kostele sv. Jana Křtitele. Trojlístek opravdových mistrů barokní hudby se zde bude snoubit s trojicí výjimečných moravskoslezských interpretů: představí se první dáma ostravské opery Národního divadla moravskoslezského, sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, přední český klarinetista Igor Františák, který rozezvučí také unikátní historické nástroje (chalumeau), a mladičký klavírní virtuos a varhaník Marek Kozák, který čeří vody současné české scény. Má za sebou řadu oslnivých výsledků v celé plejádě klavírních soutěží, včetně těch nejprestižnějších jako je Mezinárodní klavírní soutěž Fryderyka Chopina ve Varšavě, Pražské jaro či Evropská klavírní soutěž v Brémách a Busoniho soutěž v Bolzanu. Jejich program „Duše baroka“ je pak sestaven z duchovních skladeb jak českých barokních skladatelů v čele se Zelenkou, ale i Černohorským, Vaňhalem či Michnou z Otradovic – tak i celosvětově uznávaných mistrů, jakými byl bezpochyby Bach, Händel či Bononcini. Vstupenky od 200 do 50 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma! Více informací a vstupenky on-line na www.shf.cz.

 
DSC 0264
03.12.2021

VYJADŘUJEME ÚCTU A PODĚKOVÁNÍ BRIGÁDNÍMU GENERÁLOVI ING. RADIMU ŘEHULKOVI

„Nejen za město Hlučín, ale za všechny lidi, děkuji panu Radimu Řehulkovi za dlouholetou práci a pracovní nasazení, kolegialitu, loajalitu, ale také za jeho vstřícnost, lidský přístup a ochotu vždy najít řešení vhodné pro všechny zúčastněné. Veškerými svými počiny šířil dobré jméno Hasičského záchranného sboru ČR i města Hlučína. Díky jeho profesionálnímu i osobnímu nasazení se stal nenahraditelným. Velmi si vážím dlouhodobé úzké spolupráce i mezi městem Hlučínem a složkami záchranného systému, která byla a je dobře znát právě v těch nejkritičtějších chvílích. Díky němu a jeho skvělému týmu kolegů se lidé u nás i ve světě cítí bezpečněji! Neboť právě tento „pocit“ je pro lidi jeden z nejdůležitějších. Děkuji, že jsem měl tu čest jej poznat a spolupracovat s ním,“ poděkoval starosta Paschek.

 
Mikuláš v DDM
02.12.2021

MIKULÁŠ NADĚLUJE V DOMEČKU

AKCE ZRUŠENA!Dům dětí a mládeže v Hlučíně srdečně zve všechny děti a jejich rodiče na mikulášskou nadílku, která se uskuteční v sobotu 4. 12. 2021 od 16 hodin na zahradě domu dětí. Pokud chcete obdarovat své děti prostřednictvím Mikuláše, doneste balíčky označené čitelně jménem dítěte nejpozději v pátek 3. 12. 2021. A pokud ještě nevíte, co koupit vašemu miláčkovi k Vánocům, nezoufejte. Pro děti je tradičně připraven velmi oblíbený „Telefon Ježíškovi“. Do kouzelného sluchátka pak děti šeptají svá tajná přání, co by si k Vánocům přály. Občerstvení pro děti je zajištěno z Evropských a strukturálních fondů.

 
SLOVO STAROSTY   foto Kateřina Konečná
01.12.2021

SLOVO STAROSTY MĚSTA

Milí spoluobčané.

Měsíc listopad opravdu dostál svému jménu. Téměř všechno listí, které se tak krásně zbarvilo do různých hnědých odstínů, opadalo na zem a vítr je rozfoukával do všech možných koutů v našem městě. Byl to pro většinu z nás signál, že se máme pomalu chystat na zimu. Takže jsme se pustili do práce. Moc děkuji všem, kteří se zapojili do sázení stromů v našem novém městském sadu. Občané města tak získali další místo, které mohou při svých procházkách městem navštívit. Vysadilo se celkem 37 stromů. Nádherně jsme tak oslavili svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii (1989) a Mezinárodní den studentstva (1939). Připomenutím tohoto dne i pro ostatní bylo velké srdce na balkóně radnice. 

 
Na slovíčko 1 12  2021 a dále
01.12.2021

Na slovíčko...

Přijďte NA SLOVÍČKO... a projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již dnes v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. 

Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete i zasílat a to na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek.


 
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load