Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

konipas bílý 02
29.03.2021

Není budka jako budka

Výroba a rozmístění ptačích budek je dnes naprosto nezbytnou součástí ochrany přírody. A to jak u profesionálů tak, a to zejména, u ohromné spousty dobrovolníků. Tímto způsobem se nejen pomáhá ptákům, ale je prokázáno, že následné pozorování uhnízděných ptáků má velmi příznivý vliv i na lidskou psychiku. V našich podmínkách hnízdí v ptačích budkách více než 30 druhů ptáků.

 
DSC 5980
26.03.2021

Použité potravinářské oleje se v Hlučíně sbírají již více než rok

Celkem 2 115 tun použitého potravinářského oleje se v roce 2020 v Hlučíně “nasbíralo” do specializovaných nádob. Proto budou ke stávajícím 13 zeleným nádobám o objemu 240 l na použité potravinářské oleje přidány další čtyři, a to u točny autobusu č. 34 v Bobrovníkách, u obchodu na ulici Vinohradská, na ulici Svornosti a u Patorie v Darkovičkách.

 
53D78464 E113 49B1 9796 957C32851EC0
24.03.2021

Osadní výbory mají na rok 2021 štědré finanční prostředky

V lednu a únoru proběhly osobní setkání se zástupci osadních výborů. Diskutovali jsme o proběhlých akcích, ale také jsme jednali o plánech pro příští rok. Vedení města spolupracuje nejen s předsedy osadních výborů i s jejich členy tak, aby přidělené finanční prostředky byly využity co nejefektivněji. S ohledem na pandemii koronaviru a nouzový stav v ČR byly loňské plánované investice a aktivity osadních výborů města Hlučína omezeny. O přidělené prostředky pro rok 2020 však nepřišly.

 
zimní údržba TS
19.03.2021

Radosti a starosti letošní zimy

Přestože nemohou být na všech místech najednou, jsou tu vždy pro nás. Kdo? Přece zcela nepostradatelní zaměstnanci Technických služeb Hlučín. Ti jsou v pohotovosti 7 dní v týdnu, 24 hodin denně připraveni zajistit údržbu komunikací na území našeho města, včetně Bobrovníků a Darkoviček, a to i v extrémních klimatických podmínkách. Přednostně se snaží zajistit zimní údržbu na rizikových komunikacích, nebo v místech, kde jsou prudší svahy komunikací.

 
DSC 9091
17.03.2021

Hlučín se opět připojí k Hodině země

K celosvětové kampani Hodina Země, která upozorňuje na potřebu ochrany životního prostředí a na nebezpeční změn klimatu, se letos opět symbolicky připojí i město Hlučín. Konat se bude sobotu 27. března od 20:30 do 21:30. Vypnuté bude veřejné osvětlení na Mírovém náměstí, nasvětlení kostela sv. Jana Křtitele, nasvětlení Červeného kostela a nasvětlení kříže u hřbitova na ul. Školní.

 
maryša 4
16.03.2021

Ze spolku? Od žida!

V době, kdy se nedá nic dělat, se nedá nic dělat! Ovšem nebyli bychom to my, abychom nevymýšleli stále něco nového. A když nejde hora k Mohamedovi, musí jít Mohamed k hoře. Připravujeme pro vás novou tanečně činoherní video inscenaci. V autorském zpracování uvedeme jedno z nejslavnějších českých dramat - Maryšu. Na motivy bratří Mrštíků nyní vzniká představení, jehož konec může leckdo znát, ovšem příběh má vždy co říct. Premiéra bude ve čtvrtek 25. března ve 20 hodin. Abychom mohli do této inscenace dát to nejlepší, spojili jsme síly, a celý projekt je v koprodukci skupiny Saltatores a Sportu a Kultury Hlučín. Sledovat premiéru můžete na našem youtube kanále, na stránkách Sportu a Kultury Hlučín a dalších sítích.

František Solař, skupina Saltatores

Zdroj: Hlučínské noviny 
logo Rok vážek
12.03.2021

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vyhlašuje rok 2021 Rokem vážek a nabízí finanční pomoc

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vyhlašuje rok 2021 Rokem vážek. Během roku budou - dovolí-li koronavir - po celé České republice probíhat zajímavé aktivity, díky kterým se veřejnost dozví více o této pozoruhodné skupině hmyzu i o prostředí, ve kterém žijí. Již nyní však ČSOP nabízí finanční podporu aktivit na pomoc vážkám. Proč zrovna Rok vážek? Krom toho, že vážky jsou krásné a samy o sobě pozoruhodné, jsou i symbolem zachovalých vodních ploch a mokřadů, kterých je i přes řady politických proklamací o nutnosti zadržování vody v krajině stále větší nedostatek. 

 
DSC 7286
10.03.2021

Pozor na správnou úhradu odpadů

Při platbě za komunální odpady je vždy nutné uvádět správné variabilní symboly. Každému poplatníkovi je přidělen jedinečný variabilní symbol a vlastní složenku. Při placení poplatku za odpady je velice důležité tento variabilní symbol napsat správně. Zároveň není možné posílat více plateb na jeden variabilní symbol (za celou rodinu). Následně dojde k tomu, že poplatník, který má uhrazeno více částek na svém variabilním symbolu má evidovaný přeplatek, ale ostatním členům domácnosti platba schází a mají nedoplatek. Následně dochází k situacím, že občané, kteří mají přeplatek, dostávají  složenky s jinou částku nebo složenku nedostanou vůbec. Následné dohledávání a přeúčtování plateb je velmi složité. Poplatek za likvidaci komunálních odpadů v roce 2021 činí 600 korun. Poplatek je potřeba uhradit jednorázově na pokladně MěÚ, složenkou či převodem a je splatný nejpozději do 30. června 2021 (den splatnosti poplatku).


 
uklidmesvet
09.03.2021

Ukliďme svět! Na Den Země i po celý rok nás příroda potřebuje!

Hlavní úklidový termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, kterou v Česku koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP), letos kvůli pandémii posouváme z března až na Den Země 22. dubna. Dobrovolníci však mohou uklízet po celý rok. Do 10. března je možné objednat si u ČSOP na jarní úklidy pytle na odpadky a trička. Počítají se i individuální a rodinné úklidy. ČSOP je zpestří i nejrůznějšími aktivitami zaměřenými na poznávání přírody. Více na www.uklidmesvet.cz.

 
daň
08.03.2021

Podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2020 připadá na 1. dubna 2021

Konec zákonné lhůty pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2020 připadá na 1.  dubna 2021. V případě, že bude přiznání k dani z příjmů fyzických osob občanem podáno elektronicky, připadá konec lhůty na 3. května 2021.  Občanům, kterým přiznání  zpracuje a podá daňový poradce, končí lhůta pro podání tohoto přiznání  až 1. července 2021. V těchto lhůtách je daň z příjmů fyzických osob také splatná.

Za elektronicky podané přiznání se považuje také přiznání vyplněné a občanem podané pomocí aplikace na www.daneelektronicky.cz bez elektronického podpisu nebo jiného ověření identity odesílatele, za podmínky, že bude finančnímu úřadu do 5 dnů doručen  vytištěný, řádně rukou podepsaný e-tiskopis, který se vytvoří automaticky po odeslání přiznání. E-tiskopis lze finančnímu úřadu  doručit poštovní přepravou nebo vhozením do sběrných boxů, umístěných na územních pracovištích finančního úřadu.


 
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 106 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load