Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Malé hudebnice, autor: archiv ZUŠ Hlučín
05.04.2018

Základní umělecká škola zve malé i velké zvědavce

Den otevřených dveří pořádá Základní umělecká škola P. J. Vejvanovského v Hlučíně v úterý 10. dubna odpoledne. 

 
Městský úřad Hlučín
04.04.2018

Městský úřad Hlučín hledá nového tajemníka

Město Hlučín hledá schopného a zodpovědného pracovníka na jeden z nejdůležitějších postů na radnici. Od června bude potřebovat nového tajemníka Městského úřadu Hlučín. Do 23. dubna se mohou písemně hlásit zájemci, kteří splní podmínky výběrové řízení. 

 
03.04.2018

VAROVÁNÍ: U kulturního domu v Hlučíně unikal plyn! Nebezpečí už pominulo, havárie je odstraněna

Varujeme obyvatele města Hlučína, aby se zbytečně nezdržovali u Kulturního domu Hlučín. Po 17 hodině v úterý 3. dubna tam stavaři během prací bagrem překopli plynové potrubí. "Určitě se nikde v okolí kulturního domu nepohybujte s otevřeným ohněm a nekomplikujte práci hasičům a plynařům, kteří už havárii řeší," prosí občany starosta Hlučína Pavel Paschek. Havárie by měla být odstraněna během několika desítek minut. 
PO 18. HODINĚ SE HASIČŮM PODAŘILO HAVÁRII ODSTRANIT, POTRUBÍ JEŠTĚ OPRAVÍ PLYNAŘI. STAVEBNÍ PRÁCE TAK MOHOU VE STŘEDA 4. DUBNA POKRAČOVAT.

 
03.04.2018

VAROVÁNÍ: U kulturního domu v Hlučíně uniká plyn

Varujeme obyvatele města Hlučína, aby se zbytečně nezdržovali u Kulturního domu Hlučín. Po 17 hodině v úterý 3. dubna tam stavaři během prací bagrem překopli plynové potrubí. "Určitě se nikde v okolí kulturního domu nepohybujte s otevřeným ohněm a nekomplikujte práci hasičům a plynařům, kteří už havárii řeší," prosí občany starosta Hlučína Pavel Paschek. Havárie by měla být odstraněna během několika desítek minut. 

 
Oprava vodovodního potrubí v ulici Písečné, autor: Ivana Gračková
03.04.2018

Stavba kolem kulturního domu komplikuje přístup, město se omlouvá

U Kulturního domu Hlučín v Písečné ulice začala oprava vodovodního potrubí, která musí být hotova ještě před tím, než odstartuje výstavba odbočovacího pruhu na ulici Ostravskou. Stavební práce výrazně zkomplikovaly přístup do kulturního domu. Město se omlouvá všem občanům i obyvatelům města, které stavba jakkoliv omezí.

 
Koncert schol v roce 2017, autor: Jakub David
02.04.2018

Do Hlučína se sjede stovka zpěváků a hudebníků

Okolo stovky zpěváků a hudebníků ze schol obcí Hlučínska přijede do Hlučína, aby spojili své hlasy a nástroje a vytvořili nádherný společný koncert s názvem Řekni to písní. Na tento silný zážitek se mohou posluchači těšit v neděli 29. dubna v 15.30 v kostele sv. Jana Křtitele v Hlučíně.

 
Lokalita u Základní školy dr. M. Tyrše se stromy, autor: Ivana Gračková
01.04.2018

Kácet se musí proto, aby budoucím generacím nezůstaly holé pláně

Kácení čtyřiadvaceti stromů ze 117 v lokalitě mezi bytovými domy blízko Základní školy dr. M. Tyrše vzbudilo ve městě vlnu emocí. Přestože se místo vykácených bude vysazovat čtyřicet nových stromů, přestože se projekt připravoval přes dva roky a na počátku byly požadavky některých občanů, kterým vzrostlé stromy stínily okna a břízy umocňovaly alergie, část místních lidí nazlobilo, že přišli o vzrostlé stromy, k nimž měli vztah a jejich zachování po městu požadovali. Projekt komplexního řešení zeleně připravovala krajinářka Pavla Miklová, která vysvětluje, proč musely jít některé konkrétní stromy k zemi.

 
Houslista Václav Hudeček, autor: archiv
31.03.2018

Houslový virtuóz zahraje Čtvero ročních období

Vivaldiho Čtvero ročních období v podání předního českého houslového mistra Václava Hudečka s doprovodem orchestru Musica Opavia zazní v sobotu 5. května od 19 hodin v sále Kulturního domu Hlučín.

 
Prvňáci a druháci Základní školy dr. M. Tyrše v Hlučíně při výuce, autor: archiv ZŠ dr. M. Tyrše Hlučín
30.03.2018

Zápisy prvňáčků se uskuteční v dubnu

Hlučínské základní školy připravují na duben zápisy prvňáčků. Podrobné informace školy uvádějí na svých webových stránkách.

 
Předání elektromobilu, který zapůjčila městu Hlučín firma Porsche CZ, autor: Ivana Gračková
28.03.2018

Nový elektromobil převzalo město Hlučín, bude ho mít zapůjčený na rok

Nový elektromobil značky Volkswagen zapůjčili zástupci společnosti Porsche CZ, která je jejich výhradním dovozcem, bezplatně městu Hlučín. Představitelé města vůz převzali v úterý 27. března. Firma Porsche tak podporuje rozvoj ekologické elektromobility, městům a obcím v rámci programu Demo e-Car zapůjčí celkem padesátku elektromobilů. 

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 77 78 79 80 81 82 83 [...] 100 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load