Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Přebal knihy Chudobky Anny Malchárkové
15.10.2018

První knihu s hlučínskými pověstmi a báchorkami prodává Muzeum Hlučínska

Knihu Anny Malchárkové Chudobky - Pověsti a báchorky z Hlučínska prodává už od začátku září Informační centrum Hlučín, sídlící v budově hlučínského zámku. Jedná se o první dílo, které obsahuje soubor dochovaných pověstí z území Hlučínska.

 
adventní věnec na Mírovém náměstí v Hlučíně, autor: Ivana Gračková
14.10.2018

Shání se vzrostlý jehličnan a hodně chvojí

Hlučín už se začíná chystat na vánoční svátky. Jejich atmosféru letos opět dotvoří vánoční strom a také adventní věnec na Mírovém náměstí. Město proto shání dárce vodného jehličnatého stromu a tvůrce věnce Josef Hlubek shání dostatečné množství chvojí.

 
Nastupující generace Sboru dobrovolných hasičů Hlučín, autor: archiv SDH Hlučín
13.10.2018

Malí hlučínští hasiči uvítají posily

Mladí hasiči z Hlučína se pilně připravují na nový ročník soutěží v požárním sportu. Vedoucí s dětmi trénují každý čtvrtek od 16:30, za příznivého počasí u jezera, jinak na hasičské stanici HZS MSK Hlučín (u Lidlu). A uvítají další posily.

 
Městský orchestr mladých z Dolního Benešova, autor: archiv orchestru
12.10.2018

Filmové melodie zazní v Kulturním domě Hlučín, vstupenky budou k dostání v pokladně před koncertem

Koncert pro celou rodinu s famózním programem uvede Městský orchestr mladých z Dolního Benešova v neděli 14. října v Kulturním domě Hlučín. Od 17 hodin bude hrát filmové melodie.

 
Výtvarný ateliér Viridianu sází v říjnu 2018 v Hlučíně stromy, autor: archiv Viridianu
11.10.2018

Výtvarný ateliér Viridian zve na den otevřených dveří i na pokec o stromech

Výtvarný atelier Viridian v Hlučíně pořádá v pátek 12. října od 9 do 20 hodin den otevřených dveří. Zájemci si pod vedením profesionálů mohou zkusit nakreslit, případně namalovat bustu, svalovce, nebo zátiší, probrat možnosti návštěv některého z výtvarných kurzů pro dospělé, které Viridian pořádá, nebo získat informace o vysazování stromů v Hlučíně, do něhož se Viridiaňáci pustili.

 
Městský úřad Hlučín
10.10.2018

Hlučín povede silná koalice Občanů pro Hlučín, KDU-ČSL a ODS

Město Hlučín v dalším čtyřletém období povede koalice Občané pro Hlučín, KDU-ČSL a ODS. Na svým facebookových profilech to v úterý 9. října večer oznámili všichni tři koaliční partneři společným prohlášením.

 
Rodina Holubkových z Hlučína, ovšem bez Petra, který se prostě odmítá fotit, autor: Ivana Gračková
09.10.2018

Pošle Hlučín jedenáctiletého Lukáše na rehabilitace do lázní?

Uhradit lázeňský pobyt i se speciálním rehabilitačním programem by chtělo město Hlučín jedenáctiletému Lukáši Holubkovi z Hlučína. Na účtu 6413092/0800 veřejné sbírky určené pro hlučínské děti s postižením ale zatím není dost peněz. Chybí minimálně 20 tisíc korun.

 
Hlučí - město s řemeslnou tradicí 2017, autor: archiv OU a PrŠ Hlučín
08.10.2018

Mladí řemeslníci představí nové trendy ve svých oborech

Tradiční akce "Hlučín - město s řemeslnou tradicí" propagující řemesla a také práci místního učiliště se opět uskuteční v Hlučíně. Mladí malíři z celé České republiky se na ni sjedou v úterý 9. října. Už VI. ročník setkání pořádá  Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín ve spolupráci se spolkem přátel školy a pod patronací Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, Moravskoslezského kraje a jako již tradičně také starosty města Hlučína Pavla Paschka. Konat se bude na Mírovém náměstí od 8 do 16 hodin.  

 
Komunální volby  v Hlučíině říjen 2018, autor: Ivana Gračková
07.10.2018

Volby v Hlučíně přesvědčivě vyhráli Občané pro Hlučín

Volby v Hlučíně skončily jednoznačným vítězstvím volební strany Občané pro Hlučín. Lídr kandidátky Pavel Paschek je v novodobé historii Hlučína po Petrovi Adamcovi z KDU-ČSL teprve druhým starostou, kterému se podařilo obhájit mandát.

 
Opravená ulice Rovniny, autor: Ivana Gračková
06.10.2018

Letošní výčet oprav silnic a chodníků v Hlučíně je dlouhý

Asfaltací ulice Horní skončila v pátek 5. října série oprav silnic a chodníků v Hlučíně, která se dělala od jara letošního roku.


 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 57 58 59 60 61 62 63 [...] 80 [...] 100 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load