Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Aktuality

Město s řemeslnou tradicí
29.09.2021

Hlučín ožije mladými řemeslníky

Město Hlučín  vždy bývalo kolébkou výborných řemeslníků známých v širokém okolí i za hranicemi. A tak je přirozené, že právě do Hlučína se pravidelně sjíždějí mladí malíři z celé republiky, aby porovnali své dovednosti, vyměnili si zkušenosti a navázali nové vztahy. K tomu přispěje již po deváté akce s názvem“ Hlučín, město s řemeslnou tradicí“. Jejím  hlavním cílem je popularizovat obor Malíř,  další řemesla a služby. Vše se odehraje na Mírovém náměstí v Hlučíně v úterý 5. října 2021 od 8 do 16 hodin. Již IX. ročník tradičního setkání pořádá naše škola ve spolupráci se Spolkem přátel školy při OU a PrŠ v Hlučíně, pod patronací Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR a pod záštitou pana starosty Mgr. Pavla Paschka. 
pozvánka kulatý stůl 7 10 2021 (1)
27.09.2021

VELKÝ KULATÝ STŮL S HLAVNÍM TÉMATEM: ROZVOJ HLUČÍNSKÉHO JEZERA

Velký Kulatý stůl, na kterém budou představitelé města Hlučína diskutovat s občany o dalším rozvoji Hlučínského jezera, se bude konat v Kulturním domě Hlučín ve čtvrtek 7. října od 16 hodin. Zváni jsou všichni, kteří mají nápady na vhodné využití Hlučínského jezera po dokončení projektu „Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína”. Podkladem pro tento bod jsou i zpracované dotazníky, které mají možnost občané vyplnit a odevzdat fyzicky (sběrný box v IC Hlučín, budova „A“ MěÚ Hlučín), či elektronicky (na webu města), a to do 27. září 2021. návrhy budou po projednání vyhodnoceny a budou vybrány ty, kterým se město bude v dalším období věnovat prioritně. Součástí velkého Kulatého stolu bude také možnost vyplnění „pocitové mapy“ města Hlučína s označením problémových míst.

 
slapota 2021
27.09.2021

Hlučínsko - vřesinská šlápota 2021

Akce (nejen) pro milovníky pěší turistiky!

 
zelená úsporám
26.09.2021

VYUŽIJTE KOTLÍKOVOU DOTACI

Kotlíkové dotace budou pokračovat do zákazu provozu starých kotlů v roce 2022. Domácnosti s nižšími příjmy dostanou vyšší dotaci. Nově se soustředí i na domácnosti s nižšími příjmy, kterým nabízí možnost získat až 95% dotaci na výměnu starého kotle.

 
minizoo
25.09.2021

NAVŠTIVNĚ MINIZOO NA DĚTSKÉM RANČI

Dětský ranč v Hlučíně s mnoholetou tradicí láká celé rodiny na prohlídku své Minizoo, jízdu na koních či návštěvu Zahrady svět. Tato bohatá nabídka si najde své příznivce v každém z vás a ač byl minulý a letošní rok v mnoha ohledech složitější, na ranči se určitě neusnulo na vavřínech a naopak je k vidění i pár nových přírůstků. 

 
Burčákobraní
23.09.2021

Přijďte okusit vinný mok v rámci BURČÁKOBRANÍ

Sport a kultura Hlučín ve spolupráci s kavárnou Logr cafe pořádají dne 25. září 2021 od 14 hodin na zámeckém nádvoří „Burčákobraní“. K posezení a ochutnávání letošního burčáku, který  nabídne pan Mikulčík z Hlučína a řada moravských vinařů, vám bude hrát cimbálová muzika Friš, kterou můžete znát z třeba i z festivalu Colours of Ostrava. Připraveno bude také občerstvení a přednáška sommeliera, který vás zasvětí do tajů tohoto oblíbeného moku. 
1 rozl
22.09.2021

V PRESBYTÁŘI KOSTELA SV. JANA KŘTITELE RESTAURUJEME VITRÁŽE

V letošním roce 2021 zahájila Římskokatolická farnost Hlučín první etapu restaurování vitráží nacházejících se v presbytáři kostela sv. Jana Křtitele. Ten je zařazen mezi nemovité památky města Hlučín chráněné státem ve smyslu zákona o státní památkové péči, a je evidován v Ústředním seznamu kulturních památek ČR. K restaurování vitráží vedlo jejich znečištění a také to, že většina fragmentů vitráží má narušenou a zvětralou malbu. Některá skla byla také již dříve nahrazena barevně odlišnými od původních skleněných fragmentů. Olověná síť je u některých oken velmi nekompaktní a místy v kritickém stavu důsledkem koroze a poškození olověných profilů. Železné prvky oken jsou rovněž zkorodované. Restaurování probíhá mimo prostory kostela v restaurátorské dílně p. Hany Baronové v Kozmicích.

 
Plevová Ze života hmyzu
21.09.2021

Úspěchy žáků ZŠ Hornická v kreativních soutěžích

V loňském školním roce se žáci ZŠ Hornická úspěšně zapojili do různých kreativních soutěží, ze kterých nevyšli naprázdno. V anglicko-výtvarné soutěži Oxford Illustrator, kde prokázali svůj výtvarný talent a znalost anglického jazyka, obsadila žákyně 9. ročníku T. Přečková 1. místo a žákyně 5. ročníku T. Kociánová 2. místo. 

Ve výtvarné soutěži „Cesta do pravěku“, ve které bylo cílem seznámit žáky s historií vývoje Země, proniknout ke smyslu a významu evoluce na naší planetě a samozřejmě rozvíjet fantazii a vlastní jedinečný výtvarný projev, se opět neztratili naši žáci, naopak tři žákyně, Hubertová T., Kubisová N. a Plevová A., vyhrály ve své kategorii, a tak získaly cenu v podobě letního tábora.  
SADA
20.09.2021

Rajzujeme po Prajzské s Muzeem Hlučínska

Co tak sada her, jež by nejmenším obyvatelům Hlučínska zábavnou formou umožnila lépe poznat oblast, v níž vyrůstají? Nejrůznější památkové objekty, ale i zaniklé stavby se objevují v pexesu a kvartetu, které je koncipováno tak, aby umožnilo hrát i Černého Petra. Pro sběratele a náročné cestovatele je pak připravena limitovaná sada, která obsahuje všechny produkty a malovanou mapu s cestovním deníkem
jako bonus. Jednotlivé obrázky dýchají nostalgií a zvou k návštěvě vyobrazených míst. Pokud se cítíte být patriotem, nebo hledáte originální dárek, pak jsou produkty z edice Rajzujeme po Prajzské tou pravou volbou.

 
svatby 2022
19.09.2021

TERMÍNY SVATEBNÍCH OBŘADŮ PRO ROK 2022

Rada města Hlučína stanovila termíny a dobu konání svatebních obřadů v obřadní síni Městského úřadu Hlučín v roce 2022 takto: 

7. (pátek) a 22. leden, 4. (pátek) a 19. únor, 5. a 19. březen, 9. a 23. duben, 14. a 27. (pátek) květen, 4., 11. a 24. (pátek) červen, 2., 15.(pátek) a 23. červenec, 6. a 20. srpen, 3. , 17. a 30. (pátek) září, 15. říjen, 5. a 25. (pátek) listopad, 10. prosinec. Navrhovaná doba obřadů je stanovena od 9:30 do 12:30 hodin v časovém intervalu 30 minut. Stanovený čas je vždy orientační.

 
novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 starší
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load